| Densia03 a întrebat:

Bună seara, dacă am provident și încă un card de cumpărături care nu am mai plătit de 5 ani, mi se poate pune poprire din ambele părți? Mam angajat de curând...
Răspunsul tău aici.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Wr3nch a răspuns:

Da. In cazul asta se pune poprire pe jumate din salariu, care e impartita intre cei doi creditori.

| Densia03 explică (pentru Wr3nch):

Înseamna ca nu merita sa muncesc cu carte de munca, credeam ca îmi oprește pe rând fiecare dar asa ambele nu voi mai rămâne cu nimic în mana

| Wr3nch a răspuns (pentru Densia03):

Trebuia sa te ganesti la asta inainte sa lasi credite neplatite. Zi mersi ca nu te-au executat silit pana acum.

| Densia03 explică (pentru Wr3nch):

Pai crezi ca nu? Oricum bunuri nu am nimic, sunt lipita pământului ce să-mi ia...

| Sofer a răspuns:

Plăteșteți datoriile și muncești legal cu carte de munca. Înainte de a face împrumuturi gândeștete bine înainte.

| haileewatson a răspuns:

Nu mai faceti credite daca nu va permiteti sa le platiti.