| Macrina99 a întrebat:

Bună seara... De ceva timp am nasul înfundat. Am dat cu creion nazal și toată tăria aceea o simt in gat. Din ce cauza, ce pot face?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Simti in git ca acolo s-a dus, nasul comunica cu gitu, asta daca nu stiai.
Nnasul infundat este din cauza ca ai sinusurile infundate, sau cu mucus in ele mai mult decat trebuie.
Mergi si tu la un doctor ceva, sa nu ai infectie, sau stiu si eu ce alte chestii pe la sinusuri.Asta daca problema asta persista mult timp, stiu si eu luna de zile sau luni.

| Kren a răspuns:

Senzația aia este de la mentol. O să-ți treacă.