| Sara2 a întrebat:

Bună seara. Mă macină o întrebare. Ce poți face atunci când colegul de muncă te tratează ca pe o cârpă și nu vrea să muncească și tu faci munca dublu, iar când te enervezi pur și simplu îi zici să mai facă și el ceva, și vezi că nici atunci nu face lucrurile și chestii grave, gen să nu deschizi ușa angajaților etc, iar când îi povestești șefului el zice să vă înțelegeți ca între colegi. Sunt la capătul puterilor. Ajutor?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"colegul de muncă te tratează ca pe o cârpă, și nu vrea să muncească, și tu faci munca dublu"

clar că tu ești de vină! ăla dacă vede că se poate, exploatează situația

| Sara2 explică (pentru sierra1):

Azi i-am trimis un mesaj șefului să mă plâng, și în acel moment el mi-a făcut o poză și i-a trimis-o, și i-a zis că eu stau toată ziua pe tel. I-am explicat că m-a prins in momentul în care îi trimiteam lui mesajul și nu m-a crezut. În schimb le-a zis la 2 angajate că au așteptat 4 minute la ușă pentru că eu n-am vrut să ies, după ce deschisesem doar eu ușa, el stând numai jos

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ii povestesti sefului iar si ii zici ca iti dai demisia daca nu (chiar daca nu o faci).

| SilentRain a răspuns:

Faci doar partea ta, și ignoră complet cretinul

| Denisaregina a răspuns:

Buna. Nu-i permite! Asta nu este ceva normal. Nu il lasa sa te trateze asa. Cauta sa ii dai si tu peste nas. Plateste-i cu aceeasi moneda! Tu nu esti carpa nimanui. Si incearca sa nu faci nimic ce bate la ochii in jurul lui, chiar de nu faci nimic rau. Insa asa el nu mai are ce sa spuna despre tine, tu insa despre el da.