| adelinaav1 a întrebat:

Buna seara TPU! Deci azi m-am dus la liceu purtand o rochie si niste sandale (corespunzator pentru liceu dupa parerea mea, plus ca inca e destul de cald afara). Pe un picior am purtat o bratara pe glezna si un inel pe un deget (mi se par dragute si le-am avut cam toata vara). La sfarsitul ultimei ore (fizica) am vrut sa ies si eu din clasa dar ma opreste profa si imi reproseaza vis a vis de inel ca "e nepotrivit pentru o institutie de invatamant" si "sa nu mai port asa ceva la liceu". Cand m-am consultat cu parintii mei si ei au spus ca e doar o profesoara inapoiata si exagereaza fara rost. Voi sunteti de parere ca as putea sa vin la fel si maine? (mai vreau niste pareri). (Apropo: sunt in clasa a 12 a)

9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

5-6-7 ore cat dureaza o zi de curs poti renunta la asfel de acceorii! De ce ai discutii inutile cu profesorii tai cand poti sa le eviti!

| Nirvanaaa a răspuns:

Teoretic e ok sa îl porți, nu scrie nicăieri ca nu ai voie. Însă dacă ai tot cu respectiva profesoara mai bine îl dai jos cât timp ai cursul cu ea. Ai un an întreg înainte nu intra in conflict încă de pe acum. happy

| CIaudiu a răspuns:

Esti in clasa a 12-a, fata majora presupun, si nu ai luat initiativa de a-ti apara gusturile in fata ei? Eh... Maine ai timp sa faci asta.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Sunt de acord cu părinți rău 100% au dreptate

Abereză este pur si simplu este un inel

| Den1sa a răspuns:

Nu inteleg de ce un inel nu e potrivit pentru scoala, de parca esti vulgara, soramea e clasa 9 poarta si sandale, pantofi cu toc, inele pe degete si tot felul de accesorii, poarta ce vrei tu si nu te lua dupa niste "babe" inapoiate

| CassiusAlexander a răspuns:

Da, nu e nicio problema, poarta toată lumea in ziua de azi. Eu in liceu îmi dădeam jos genul ăsta de accesorii totusi daca stiam ca sunt profesori mai țicniți. Nu țin atât de morțiș să le port ca să mă obosesc cu discuții aiurea.

| InYourPants a răspuns:

Nu inteleg bratara de picior

| hEEEEya a răspuns:

Hehlove strucklove struck. Fă mișto de ea, cu o ironie Elegantă love strucklove struck

În genu' : "îmi cer scuze,"doamnă, este blocat de deget laughinglaughing, nu-l mai pot da joslaughing