| RiciXR9 a întrebat:

Buna seara! Voi cum aveți colegii la serviciu? Sunt mai severi, mai pe interes? Colegii mei de la casierie sunt foarte seriosi, și chiar ma înțeleg bine cu câțiva dintre ei cu managerași sefele de tura, chiar dacă eu am 24 de ani iar ei 30 sau 40 si ceva de ani. Am observat ca seful de tura e numai pe interesul lui, nu prea se mai baga în seama cu orișicine, rar când mai glumește sau să radâ (poate când vrea și el) asta nu știu, ca nimeni nu sta sa-l urmărească. Credeam ca suntem ca frații, dar când îl "citesc" mai bine e doar serios de fire, si ceilalți sunt seriosi se concentrează pe munca lor, dar el este primul. Ce părere aveți? Sunteți mai trecuți prin viata și cred ca știu ce vreau spun, și voi ați avut/aveți la locul de munca persoane de genu. Trebuie sa schimb foaia sa fiu ca ei.

7 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Tu lucrezi într-un hipermarket și cred că pui marfă în rafturi dacă nu ești casier.
Cauți să nu ai probleme cu șefii și să promovezi măcar casier.

| RiciXR9 explică (pentru anonim3247):

Nu am probleme cu ei, asta îmi mai lipsea, laughing ei nu au timp sa stea sa vorbească ca un om normal, asa cum făceam cu foștii mei colegi de la scoala, liceu. ceea ce vreau sa spun ca nu sunt asa de interesați sa stea la o vorba, la o gluma, exclus subiectele de serviciu. Chiar asa am ajuns ca oameni?

| RiciXR9 explică (pentru anonim3247):

N-as rezista în locul lor laughing știu cum e

| anonim3247 a răspuns (pentru RiciXR9):

Ca fapt divers - cea mai mare fericire a oamenilor e când nu se întâlnesc cu șefii deloc.

| anonim3247 a răspuns:

Obligatoriu te schimbi după șefi toată viața până ajungi tu șef sau cu șefii în birou.

| AdioTPU a răspuns:

Foarte bine că e serios și se concentrează pe munca lui. Nu așa ar trebui sa fie orice șef sau angajat? Nu înseamnă că e pe interes sau are favoriți poate așa e felul lui, sobru, orientat spre lucru. Știi vorba: vorbăria multa, sărăcia omului.

| RiciXR9 explică (pentru AdioTPU):

Aveți dreptate, chiar asta așteaptă de la mine, sa nu mai fiu atât de copilăros și sa fiu serios ca orice angajat. De felul meu sunt mai prietenos și îmi place sa i fac pe alții sa rada, dar la un timp, parca lucrurile s-au schimbat. Cine știe ce discuții au avut între ei.