| Ion1231 a întrebat:

Buna seara! Vreau sa-mi achizitionez un telefon de pe Orange ca-mi face reducere si zice ca "Momentan produsul nu este în stoc" iar acum vine bomba bombelor. Joi si vineri cam in fiecare era in stoc apoi dupa o ora nu era in stoc! Stiti daca stocul ORANGE lucreaza duminica sau astept pana luni?

6 răspunsuri:
| elemonis a răspuns:

Buna.
Vezi ca pe site-ul Orange ai o optiune numita,, anunta-ma cand revine" la produsele care nu mai sunt pe stoc.
Apasa pe,, anunta-ma cand revine" si vei fi informat cand revine in stoc telefonul.

| Ion1231 explică (pentru elemonis):

Asta am facut-o de acum 4 zile apoi mi-a venit e-mail ca e in stoc insa cucu si pupaza, tot nu e in stoc. Am fost si la magazin si la ei erra in stoc.

| elemonis a răspuns (pentru Ion1231):

Ori se pun putine pe stoc ori a fost un mesaj eronat.
Suna la Orange si vezi ce zic. Spune-le de situatia ta si vezi daca mesajul primit a fost eronat sau daca chiar au fost pe stoc in momentul cand ai primit tu mesaj, intrucat dupa ce ai vazut mesajul si ai verificat site-ul nu mai era niciunul pe stoc.
Apropo stocurile pentru site si cel din magazine e diferit. Sunt stocuri diferite, de aceea in magazin ai gasit telefonul si pe site nu era pe stoc.

| Ion1231 explică (pentru elemonis):

Stiu ca difera de stocul magazinului online de cel fizic dar acolo pe calculatoru lui arata in stoc si mi-a zis angajatul de acolo ca stocul pentru telefoanele Sony nu este mare si ca trebuie sa ma duc la producator sa-l cumpar dar eu vreau de la Orange ca-mi face reducere 50%... Cea mai buna solutie e sa astept, nu?

| elemonis a răspuns (pentru Ion1231):

Eventual poti suna la Orange la call center si sa vezi daca exista posibilitatea de la departamentul de ofertare sa te sune cand revine in stoc pentru a iti face o oferta cu acel telefon. Nu ai avea nimic de pierdut daca ai suna si ai intreba daca se poate.

| Ion1231 explică (pentru elemonis):

Bine, multumesc!