| Goodman125 a întrebat:

Buna sunt din Vâlcea și vreau să mă angajez la o firma de paza că agent de securitate, eu as vrea pe obiective că hoteluri, cluburi și să fi pe ture cu mai mulți gen când ești pe club ești cu mai mulți eu așa vreau sa nu fiu singur vreau cu colegi pe tura! Doresc răspunsuri și recomandări serioase de la cei care sunt din Vâlcea! As vrea recomandări cu alte firme de paza din Vâlcea exclus Delguardu! Vreau recomandări serioase dau funda

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca vrei la hotel, angajeaza-te direct la ei. Vei fi parte a personalului hotelier, coleg direct cu receptionerele, probabil.
Eu am lucrat asa cativa ani, colectivul a fost dragut. Aveam in turele de noapte o receptionera si o camerista. In turele de zi, prin diverse treburi ajungeam pe la tot personalul, in restaurant, spalatorie, meseriasi (sect. tehnic), soferi, casiere, birouri, etc.
In cluburi se angajeaza de obicei 'exemplare' peste 1.80 si 100kg, nu orice paznic.
La firmele de paza se angajeaza en-gros pentru obiective fixe de paza (gropi de gunoi, depozite, santiere) sau interventie/patrulare intre obiectivele cu care aveti contracte (magazine si alte societati, cu buton de panica sau alarme de efractie).