| Laury_9401 a întrebat:

sunt in clasa a9a la profilul stiinte ale naturii si vreau sa stiu orarul din clasele 9-12. cum e materia? multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Buna, eu sunt la stiintele naturii. Acum trec intr-a 11-a, dar iti pot da orarul pentru a 9-a, exact si iti spun si ce ore vei mai face in plus. Dar inainte, despre teze: se dau la mate si romana obligatoriu si 2 din 3, la alegerea clasei, din urmatoarele: biologie, fizica si chimie. Acum uite orarul:
Romana[4 ore]
Franceza[2]
Engleza[2]
Mate[4]
Fizica[3]
Chimie[3]
Biologie[2]
Istorie[1]
Geografie[1]
Logica[1]
Religie[1]
Informatica[1]
TIC[2]
Desen[1]
Sport[1]
In clasa a 10-a in loc de logica faci psihologie, tot o ora. Si mai intra o materie noua: educatie antreprenoriala. In clasa a XI-a stiu ca in loc de antreprenoriala faci economie, si mai stiu ca intr-a 12-a vei face si filozofie. La romana din clasa a 10-a vei face 3 ore din 4. Daca mai luati ca si optional intr-a 11-a o ora de romana, faceti iar 4. Sa stii ca materia e foarte echilibrata, nu ai de ce sa iti faci probleme din cauza asta.
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy