| Anamaria380133 a întrebat:

Buna. Sunt in curs de divort, seaparati de 8 luni
Avem o fetita de 3 ani jumate, ea fiind la mine
Fetita are autism, nu demult s-a constatat de specialist si i am explicat problemele copilului, toate cele cat sunt de costisitoare(tratamente, terapia aba)..ar fii normal sa si ajute copilul
Imi spune ca daca am bagat amandoi divort
Ce treaba are divortul cu fata?
Imi da de inteles ca regreta divortul si vrea impacare, dar e orgolios si asteapta ca eu sa fac asta
Eu nu vreau impacare, vreau doar ca fiecare parinte sa si ajute copilul, de aia va fi custodie comuna
Voi ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Stiai inainte cand ai ramas gravida c a ac el copil o sa aiba probleme? Stiu sigur ca doctorul ti-a spus, bag mina in foc pentru asta, deci ce vrei acum?
Eu vas spinzura pe astia care stiind ca urmeaza sa dati nastere la legume totusi o faceti.Cautati ajutoare de la stat, de la cei care muncesc pentru rahaturile voastre.Eu pe astia ca tine,sincer i-as elimina,voi de fapt nu sinteti oameni,animale aia sinteti,alea nu stiu,nu inteleg.
Cam asta e parerea mea despre exemplare ca voi,nenorociti viata, nenorociti copii nevinovati doara pentru ca sinteti handicapati, voi ar fi trebuie sa fiti aia in locul acelor copii.

F bine face, sa nu-ti dea nimic, mai mult ca sigur tu ai fost sa tineti acel copil, ala sigur n-a fost de acord.Cum dracu sa tii un coopil care stii ca o sa fie leguma, esti praf, eu pe astia cum am zis nu leas da un pahar cu apa de ar avea nevoie.

| Anamaria380133 explică (pentru relian):

La ce scrii pe aici(nici nu m-am stresat sa citesc tot), nu meriti sa ai familie. Ca idee sa poti dormi bine la noapte, sarcina a decurs foarte bine..autismul nu are o cauza si sunt destui parinti ce se confruncta cu asa copii in timp ce creesc, nu in sarcina..alta chestie, la ce suflet de rahat ai, se vede ca nu iubesti copiii, ca nu ai copii si nici nu vei avea parte de asa ceva

| relian a răspuns (pentru Anamaria380133):

Nu mai veni cu motive ca a fost copilu santos, spui asta sa te scuzi.Vad se ia si alatu de tine laughing nu-i nimeni de acord cu tine. Aici nu-i vorba despre mine,era vorba de tine, ce faci tu, ce ai facut tu, iti umbla capu dupa altul, asta e adevaru, ai vazut altul si gata asta ce l-ai avut nu mai e bun.
Copilu cu autism se vede de la sarcina.Mai cunosc asa destui,dar aia cel putin au recunoscut ca lea prous medicu sa faca avort, dar ei nu au vrut, au spusa lasa ca are grija Dzeu sa iasa normal, numa ca a iesit leguma, am vazut pe acei copii, asa ca scutestma cu rahaturile tale.Suflet de rahat ai tu,sa nenoroicesti o fiinta vie, animalo c are esti, mars de aici, nesimtita dracu, ai distrus viata acelui copil, nenorocito

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Este un părinte orbilor și îngrozitor lasă-l ăla nu te iubește cu Adevărat nu știe cei sa iubești cu Adevărat și mai ales că ai un copil cu el și el nu-și da seama nici măcar o clipa ce înseamnă să ai un copil ce înseamnă să fi un părinte un tată Adevărată el dacă așa îți face ție acum cu propriul vostru copil pe care l-ați adus pe lume amândoi el nu este un părinte și un Tată Adevărată.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru Anamaria380133):

Nu ma înțeleg greșit te rog frumos sa ma crezi ca nu am zis nimic de rău sau cu rău Dumnezeu mieste martor ca nu am zis nimic de rău și am spus doară Adevărul atâta nimic altceva. Uni oamenii chiar nu merita sa fie părinți și nu știe sa fie părinți Adevărați mie îmi mare sincer cu Adevărat pare rău ai un așa soț și fetița ta un așa tată el este clar ce fel de om este acum a arătat cine este el cu Adevărat tu trebuie sa fi puternică și să-ți iei dreptul de mama și dreptul la fetița el nu este un tată Adevărat nici un părinte Adevărată nici un soț Adevărată.

| Anamaria380133 explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Crezi ca regreta ca am bagat divort si nu stie cum sa se impace cu mine?

| Anamaria380133 explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Eu nu m-am luat de tine, tu ai vb frumos.m-am luat de tipul ala Relian.a venit cu judecata in mana, ar vrea el diploma de judecata

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru Anamaria380133):

împăcativă nu lăsați fata aia fără o familie mâine poimâine copil ăla va creste ce o sai spuneți? Cei o sa-i spui? Ce explicații o sai dai? El ce o sa-i spuna? Ce explicție o sa-i dea lui fata? O sa va puteți uita in ochi eu sa său spuneti ca din cauza la orgoliul ăla de nimic si de rahata ca vați despărțit? O sa puteți sai spuneți asta chair o sa aveti rușine și curajul sa faceți asta? Voi nu va dați seama nu va dați seama deloc ce păcat faceți voi chiar nu va dați fraților deloc seama ma jur pe Dumnezeu ca e greu mi-e greu sa cred ca incă mai există asa oamenii lăsați prostile împăcativă lăsați filme turcești și telenovele lăsați ogolile prostești fără rost nu va jucați cu viitorul la copilul ăla fetița aia fata aia are nevoie de amândoi de tine ma mama de el ca tata ia va vrea pe amândoui nu doar pe unul din voi pe amanadoi va vrea are nevoie de voi mâine poimâine creste are nevoie de un tată mâine poimâine creste are nevoie de o mama voi chiar credeți divorțul ăsta este soluția? Adică la orice Prostie gata bag divorț la orice rahat va despărțire nu asta este soluția Adevărată nu asta este ce trebuie sa fie fiți o familie fiți împreună nu-i nimic târziu încă lasă divorțul lăsați astea crede-mă nu aia idee ce greu o sa plătiți Amândoi și tu si el ce faceți voi doi Dumnezeu ția dat un dar nu-ți bate joc de el crede-mă nu-i de joaca cu așa nu-i de joacă deloc nu-i faceți asta lui fata aia ia nu are nici vina ca voi doi nu știți sa fiți maturi sa luați decizii ca doi părinți Adevărați tu te despărți da? Asa zici bagi divorț da? Asa zic eeee? Ce o sa fi? Ce ai rezolvat? Ce? Nimic Absolut nimic și el la fel nimic Absolut nimic nu ați rezolvat tu o să-ți iei unul el o să-și ia una ce s-a rezolvat? Ce? Nimic ați distruge o familie de ce? Ca nu ați știu sa fiți părinți de ce? Ca aveți orgoli? Asta o sai spuneți? Cu ce explicați o sai venit sau minciuni? Voi doi nu știți sa fiți părinți o să-mi iasă fire alb de la vârstă asta în Cap și o sa afac infarct de nervi lăsațo dracu frate dacă așa sa ajuns...

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru Anamaria380133):

Dece sunteți ma părinți? Dece ma? Sa dați bine la lume? Sa dați divorțuri și copi sa rămână pe străzi și sa creaca destrăbălați sa ajungi drogați boschetari să-și bată lumea joc de ei ce fel de părinții sunteți ma? Ce fel de mama ești ma? Ce fel de tata este ăla ma? Cu puței va sa va numit va voi părinți cum?

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru Anamaria380133):

Voi va jucați dea tată și mama da Dumnezeu dacă o dată o dată începe sa se joace cu voi și sa va dea ce meritați ști cum o sa faceți? Jale ba jale o sa fie cu Amândoui și tu și el

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

El îl loc să-și ajute copilului în loc să-și susțină propria familie sa aiba grija de ia s-o protejeze uite ce face el uni oamenii nu merita sa fie părinți își bate joc de familia lui și copilul lui el nu-și da seama deloc ca lasă-l copilul ăla fără un tată ma enverză rău de tot pe așa...Uni oamenii nu merita sa fie părinți deloc.