| 1234567891011 a întrebat:

Buna sunt Iulia si as dori un raspuns la o problema de sanatate. Am avut ciclu de pe 1 pana pe 23 iulie, dupa o pauza de 2 luni.Am urmat un tratament pentru oprirea hemoragiei si pe 24 mi S a oprit dar pe 4 august mi a venit din nou.
Am fost diagnosticata cu ovare micropolichistice. Ce sa fac in continuare?

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mergi in continuare la doctor, numai el poate sa-ti lamureasca problema ta...si ai mare grija, trateaza-te cat nu este prea tarziu, ca sa nu se complice situatia si mai mult...in rest multa sanatate.

| dy a răspuns:

E foarte important cat te tine acum! Oricum, cred ca ar trebui sa mergi sa te vada iar ginecolog! Ce varsta ai? De obicei tratamentul e destul de complex si dureaza cateva luni! Nu sunt ginecolog, sunt pediatru, dar daca esti tinara, cred ca trebuie sa faci si niste analize hormonale! Sper sa-ti rezolvi problema urgent! Astept noutati!

| kenzo a răspuns:

Mergi la ginecolog sa-ti prescrie un tratament!