| 22anirolF a întrebat:

Sunt super panicată. Am trecut deja în ultimul an de facultate și nu am înțeles mai nimic din modulul psihopedagogic... de fiecare dată a fost confuz, am început prost din primul an și abia în al doilea semestru din anul al doilea am făcut puțină didactică și am putut urmări cât de cât un fir logic... are cineva idee care sunt pașii care trebuie urmați? Nu știu unde mă aflu și care e următoarea fază. Sunt complet debusolată laughing dacă e cineva pe aici care e dispus să mă scoată din ceață, îi mulțumesc anticipat

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Stai liniștită, nu ești singura. Eu l-am trecut cu brio și nu am rămas cu mare lucru, cred că e structurat în grabă și doar pentru a umple un sistem educațional care e deja haotic și fără sens. Ce nu mi-a plăcut mie la modul a fost că se încearcă umplerea cursului cu cât mai multă materie în timp cât mai scurt, fiind foarte greu să rămâi cu ceva. Te sfătuiesc să încerci să termini modulul și să păstrezi cărțile din bibliografie, s-ar putea să-ți fie utile în viitor, când o să poți să le citești și să le asimilezi la viteza preferată.

| 22anirolF explică (pentru mastadont):

Dar nici nu am primit vreo bibliografie, nimic, pana în anul al doilea...