| anonim_4396 a întrebat:

Buna, tocmai mi-a murit un unchi, cum pot sa trec peste despartire mai usor?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dumnzeu sa-l ierte!
Mergi la inmormantarea cu un buchet de flori, sa-ti iei "la revedere" de la el si asa vei percepe despartirea...

| lpavel a răspuns:

Nu prea poti... Poti doar sa-ti ocupi timpul liber sa nu te mai gandesti la cele intamplate.
Apoi cu timpul iti va fi mai usor!

| gemeni6226 a răspuns:

Sa ai credinta ca doar trupul a murit sufletul nu. Daca te culci seara si meditezi adica te gindesti mult la el o sa simti in mod sigur ca am dreptate plus ca cei care sunt dusi fizic dintre noi deseori ne apar in vis.In alta ordine de idei viata asta e prea scurta fata de infinitatea timpului cit ai zice peste trece viata si va intilniti dincolo.