| Stefanuccio a întrebat:

Buna,TPU.Am cateva intrebari:
-ce reprezinta cartea Mein Kampf de Adolf Hitler;
-la ce se refera;
-este proibita sau nu? de ce?
-ceva din continutu ei un paragraf;

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Http://www.mediafire.com/? 5177pz8ifucymv9
Uite aici cartea în română...

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi le-am comandat si eu pe net cu 0, 90 de bani lol dar ieftine sunt, cate pagini are cartea ta? La mine sunt 2 volume care mi le trimit.

| Gabriela1989 a răspuns (pentru mgtow):

0.90 bani? de pe ce site?

| mgtow a răspuns (pentru Gabriela1989):

Ti-o iei si tu?

| Nastia a răspuns:

Uite aici o explicatie:

De aceea cred că Mein Kampf, precum și alte lucrări care îndeamnă la genocid, rasism etc. nu ar trebui vândute în librării. Ar trebui editate în tiraje reduse și trimise către biblioteci, unde să poată fi citite doar de oameni cu adevărat stabili psihic. Vorba lui visurât: părerea mea.

| Azµre a răspuns:

Mein Kampf (în română Lupta mea) este o carte scrisă de Adolf Hitler în două volume:

Eine Abrechnung (O socoteală), publicată pe 18 iulie 1925
Die nationalsozialistische Bewegung (Mișcarea Național-Socialistă), publicată în 1926

Eine Abrechnung este alcătuită din 12, iar Die nationalsozialistische Bewegung este alcătuită din 15 capitole.

Hitler a dictat cartea când a fost ținut prizonier la Landsberg în Germania. Cartea a fost dactilografiată de Rudolf Hess.

Mein Kampf este o operă autobiografică, dar și o platformă program a nazismului, mai ales al doilea volum. Se cuprind aici unele „soluții" la problema evreiască. Mein Kampf a reprezentat și încă reprezintă pentru naziștii și neo-naziștii din al Doilea Război Mondial și azi bazele național-socialismului.

| Stefanuccio explică (pentru Azµre):

Asta stiu pe mine ma intereseaza macar un capitol sa vad daca merita citita sau imi bat capul degeaba.

| Azµre a răspuns (pentru Azµre):

Vezi şi tu să stergi spaţiul de după? aşa l-a postat TPU...

| Stefanuccio explică (pentru Azµre):

Man daca imi dai id tau de mess pentru ca nu reusesc sa o descarc
yahoo:al meu e dj_multiplayer

| Stefanuccio explică (pentru Stefanuccio):

Man eu nu rcusesc sa-l descarc

| Azµre a răspuns (pentru Stefanuccio):

Vezi că ţi-am dat add.

| mgtow a răspuns (pentru Azµre):

Cate pagini are cartea?

| Azµre a răspuns (pentru mgtow):

| Azµre a răspuns (pentru Stefanuccio):

Http://www.mediafire.com/? 5177pz8ifucymv9
Uite aici cartea în română...

| AndreiLeco a răspuns:

Cum e cartea ta Spetsnaz?