| TskLiviu a întrebat:

Am implinit varsta de 18 ani in iulie iar pe 16 octombrie parca am depus cererea pentru alocatie. A trecut o luna si nimic, mai este cineva in aceeasi situatie sau macar sa imi spuna dupa cat timp a primit alocatia. Pentru ca nici luna asta nu mi-au intrat banii.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Din câte îmi aminteSc după ce am depus cererea, am mai așteptat vreo 3-4 luni pana sa îmi vina alocația. O vei primi mai tarziu, însă vei primi suma integral pentru toate lunile de când ai făcut 18 ani.

2 răspunsuri:
| Cosmin89321 a răspuns:

La 18 ani se primeste alocatie?

| zurick a răspuns (pentru Cosmin89321):

Da, dacă ești la liceu da. ( clasele XI și XII )