| Blackcat696210 a întrebat:

Am o intamplare mai serioasa... In ultimul timp ma simt ciudat, nu stiu sa explic exact cum ma simt. Gen o sa spun cateva intamplari in speranta ca si altii au trecut prin asta. Chestiile astea le am de mica dar de multe ori le ignoram crezand ca sunt coincidente. Sa incep cu inceputul uneori stiu lucruri fara sa le stiu. De exemplu am o prietena foarte buna care s-a mutat in alt oras vorbeam cu ea la telefon si am intrebat o unde e ea a zis ca e pe langa un hotel, eu am zis cum se numeste si nu stiu cum sa explic gen mi s-a format o imagine in minte si eu am inceput sa spun gen cum este sa intreb,,e albastru cumva" si etc. Ea a zis ca da si incepuse sa fie dubios adica zicea,,hai ca tu te uiti pe internet ca n are cum" (tin sa mentionez ca n am fost niciodata in orasul ala si nu am alta cunostinta acolo decat pe ea) si dupa ce am terminat apelul am cautat pe google arata exact cum era,,imaginea" din mintea mea. Nu e prima data cand se intampla asa gen stiu lucruri fara sa le stiu. Chiar in seara asta vorbeam cu ea prin mesaje si ea a zis ca doarme. Si eu am inceput sa zic ca,,stiu ca visezi anumite cosmaruri si ca incosmaruri se repeta nu stiu ce chestie si etc" si ea nu imi zisese niciodata asta dar totusi stiam si am zis. Ea a zis ca o sperii si ca se culca eu am continuat sa zic ca stiu chestii despre visele ei ea a zis ca,, in fiecare vis are sezatia ca sunt in dreapta ei chiar daca nu ma vede dar stie" si a zis ca uneori se intampla sa aiba vise foarte realiste si sa nu le deosebeasca de realitate si eu am zis ca stiu ca a visat o data un vis cu noi doua si ca in vis ii daruisem ceva si ca atunci cand s-a trezit a cautat lucrul respectiv si dupa si a dat seama ca e vis( ea nu mi-a zis niciodata chestiile astea) si ea a devenit speriata a zis caci nu stie de unde stiu si ca uneori crede ca sunt o fiinta supranaturala. Si mai multe chestii legate de asta si legat si de alte persoane. Alta chestie care am observat o de cand eram mica este ca uneori corentez oamenii fara sa vreau. Pur si simplu ii ating si simt gen cum iese energia din mana/degetul meu. De curand am corentat-o pe mama mea, doar s-a auzit un bazait si eu am simtit ca imi iese din deget acea energie. Eu i am zis,, ops te am corentat" ea a zis ca am corentat-o rau si ca o doare incheietura (am atins o pe mana) eu i am explicat ca eu nu am simtit nimic si ca doar imi iesea energia din mana. Si alta chestie mai este ca uneori imi lacrimeaza ochiul stang si fara sa ma simt prost sau ceva si curge, asta poate fi mai mult problema medicala. Sper sa trata ti cu seriozitate tot ce am zis s-a intamplat si sper ca macar cineva sa fie dornic sa vorbeasca cu mine despre asta si poate vi se intampla si voua. Am mai multe intamplari dar nu le pot pune pe toate aici

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Sunt doar niste chestii mai ciudate. Mai bine ignora-le. Nu e nimic paranormal.

| Blackcat696210 explică (pentru mentholinks):

Stiu ca nu e nimic paranormal si ca e chiar normal si ca toti oamenii pot face asta si chiar mai multe. Dar nu stim sa folosim chestiile astea. Dar imi e greu sa le ignor

| AdrianVoicu a răspuns:

Mistoo vrau si euu

| KlArt a răspuns:

Poftim seriozitate: dezvoltă-ți aptitudinile! Dar să nu mă lași fără curent! Te duci și tu pe un câmp și dai acolo scântei și fulgere, câte vrei.

| Syden1 a răspuns:

Interesant. Mai zi.

| Blackcat696210 explică (pentru Syden1):

Sunt destul de multe chestii de zis. Cum ar fi ca uneori visez lucruri si pe parcursul zilei se intampla si unele chestii le visez, iar dupa se adeveresc si gen in vis pot alege mai multe situatii si vad care e cea buna gen ca intr-un joc, e dubios. Si pe langa asta am avut multe paralizii in somn dar trec repede ca inchid ochii si ma controlez ca stiu ca nu real. Si pe langa asta imi pot cotrola visele, pot sa imi creez un vis lucid desi inca lucrez ca uneori dau gres. Toate astea cred ca se pot intampla si pentru faptul ca am un camp magnetic ridicat... cred.