| anonim_4396 a întrebat:

deci cred ca sora mea mai mica are o problema...
Va rog fiti seriosi

Sunt baiat, am 15 ani, iar ea are 13.

Asa deci, ieri stateam pe pat intins cu telefonul, vorbeam pe whatsapp cu o colega si imi distrage atentia sora-mea care se uita la poze cu baieti care se saruta intre ei (adica gay).

Eu inteleg ca esti fata si iti plac baietii, dar nu e cam mica pentru asa ceva? Cand va fi de varsta mea se va uita la gay care fac amor?

Asa ca i-am zis sa inchida chestiile alea si am sters istoricul sa nu vada ai mei din intamplare.

Nu stiu cum dar s-a strecurat mai tarziu la PC si a cautat iar aceleasi chestii de gay... eu nu stiam.

PROBLEMA e ca tata avea nevoie sa descarce niste melodii si a vazut istoricul, si acum ma cearta ca de ce am cautat asa ceva...

Desi i-am explicat ca nu eu, ci sora mea e proasta care a cautat chestii pentru gay, nu m-a crezut.
A zis ca "ea n-ar cauta asa ceva, are doar 13 ani"
Ea refuza sa recunoasca.

Eu sunt pedepsit acum si cica "dupa ce iti trece pedeapsa sa nu te mai uiti dupa baieti"

Deci am intrat intr-un rahat. Cum naiba sa-i explic tatalui meu ca nu eu am cautat chestiile alea sau macar ca NU SUNT GAY?

Astept raspunsuri urgent, FUNDA

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie doar să aștepți până când o să mai caute iar pentru că e imposibil să nu se oprească aici. În momentul când mai caută îi faci o poză și îi arâți tatălui tău.

| Drimmero a răspuns:

Asta e cea mai tare poanta, asta e cu adevarat reusita, e geniala sora tarolling on the floor))))). Vezi si tu, mituieste-o cumva, sa scapi de complexul asta.

| OldSoul a răspuns:

E simplu, cauti filme cu femei, il lasi sa gaseasca istoricul si asa ii demonstrezi ca nu esti gay, eventual pui si o poza pe desktop cu o fata dezbracata si uite asa ii demonstrezi ca nu est gay.

| Florentina9210 a răspuns:

A facut si sora ta cum am facut eu cu varul meu. Am fost la el acasa, fiind arogant de fel si foarte incapatant nu a vrut sa ma lase la computer deoarece juca el o prostie de joc. Eu ce m-am gandit, ca sa il bag in ''belea'' cu mama sa fiind mai nebuna de fel. Sa ma prefac ca m-a imbrancit in pat, eu fiind mai hop-top adica imi place sa sar pe pat am dat cu fundul intr-un arc, si sa vezi durere... Vine nebuna de mama sa si ii spune, matusa, m-a dat Alex cu capul de pat. Atunci ea a zis : ''ma nenorocitule, asa ai facut'' dar el ''nu mama, nu mama, nu i-am facut nimic, jur, stia ca o lua de obicei si ii era teama. Dupa ce a plecat mi-a zis ca ''ce bataie meriti verisoaro''.
Asa si tu. Daca ea nu recunoaste, incearca sa gasesti metode prin a o face sa recunoasca si sa nu iti mai faca probleme cu parintii. E aiurea!

| ALittleDeath a răspuns:

Sigur e vorba de sora ta?laughing
Nu de alta, dar m-am uitat la intrebarile tale si pare ca esti destul de interesat de lucruri ce tin de subiectul "gay"
Daca tot vrei o solutie, spune adevarul.

| anonim000x a răspuns:

Poti vorbi si cu mama ta sau insista cu faptul ca sora ta se uita. Dacanu recunoaste, amenint-o sau controleaza-i telefonul si arata-le alor tai.Mai e o varianta, dar nu stiu daca te va ajuta si anume sa ii povestesi tatalui tau cat mai multe pana când isi formeaza o idee.

Sper sa poti face ceva!

| Bigdicky94 a răspuns:

Omule vorbeste cu sora ta si spune-i sa recunoasca pentru ca nu e corect ca tu sa fi pedepsit din cauza ei, la un moment dat o v-a mustra constiinta si v-a recunoaste, prefate suparat daca nu accepta eu cred ca va merge. happy