| AnonimulRandom a întrebat:

Bună tpu.Am o mica problema.
Azi i-am spus unei colege ca o plac și ea a rămas socata.Totusi m-a cam rănit când mi-a spus ca nu ma place, dar nu asta e problema.Problema e ca nu știu ce sa fac.Ce sa ii spun? Pot sa o fac sa ma placa? Sa renunț? Am procedat bine spunându-i ca o plac?
Mi-e greu și nu știu ce sa mai zic.Nu pot dormi deci am decis sa pun aceasta problema pe TPU.Credeti ca ma puteți ajuta?
Sincer nu prea as vrea sa renunț prea ușor, adică am ajuns la primul pas : sa ii mărturisesc sentimentele fata ea.Ok pai aștept răspunsuri, noapte bună.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Dacă nu te place nu mai insista. Dacă e sa te placa îți va da ea semnale. Pur și simplu mergi înainte, o sa ți placa alte fete.

| AnonimulRandom explică (pentru Emma30555):

A si încă ceva am uitat sa spun.Ea mi-a spus "ne vedem mâine" cam la ce s-ar referi?

| Emma30555 a răspuns (pentru AnonimulRandom):

La nimic, și a luat rămas bun și a zis ca va vedeți mâine, a fost o forma de politețe, ce poate sa însemne decât ce a zis, ca mâine va veți vedea. E o expresie cum spui, "vorbim", "ne vedem", asa vorbesc oamenii. Părerea mea e ca nu are rost sa îți faci iluzii la orice vorba.

| AnonimulRandom explică (pentru Emma30555):

Bună,am citit mesajul imediat după ce l-ai scris.M-a ajutat, dacă ea nu ma place am renunțat nu avea rost sa încerc ceva ce nu era posibil.
Mersi din nou.

| Emma30555 a răspuns (pentru AnonimulRandom):

Ma bucur ca te am ajutat, și îmi pare rău fiindcă știu ca e neplăcut când cineva te respinge dar o sa vezi ca o sa ți placa fete care o sa te placa și ele pe tine

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot sa o fac sa ma placa? Da.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru sadrian46):

Nu. Îl amăgești degeaba.
Sorry.

| sadrian46 a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Nu. iubirea unei fete se cucerește prin ceea ce se cheamă a face curte. Și asta se învață. Și nu este degeaba. Amăgire, iluzie sunt toate, dacă stai să te gândești prea mult.