| Nimeniru7272jd a întrebat:

Buna TPU, am o nelamurire. Imi poate spune cineva ce inseamna vorba "Iți fac gâtul ca moierul de vaci"? Mi-a spus-o cineva in realitate si as dori sa aflu ce inseamna ca am cautat si nu imi da nimic. Va rog sa nu faceti misto sau sa dati hate. Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Nu știu ce inseamnă dar nu e a bună (pentru tine)

| Nimeniru7272jd explică (pentru sierra1):

A zis mai in gluma, nu cu amenintare

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureala! Nu exista cuvantul "moier".

| Nimeniru7272jd explică (pentru Salontanul):

Am cautat ce insemna "moier" si nu imi dadea nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pe ce ton ți-a spus-o. Poate fi o amenințare sau o gluma auzită de el de la altcineva sau luată din vreun film sau ceva inventat de el.