| PrajituricaCuBomboneleColorate a întrebat:

am o problemasad
am 12 ani si ma plictisesc in casa rauuuuuuuu de toootsad
mama e mereu la mol, ca face tura uneia dintre angajate care este plecata la mare, tata e mereu plecat in oras si din oras, fratemiu(are 13 ani jumate)e mereu plecat la jupa(o comuna langa orasul caransebes, unde locuiesc eu), ca sa ii ajute pe oameni la munca caci tatal meu face un restaurant acolo...
... iar eu raman singura acasa in fiecare zicrying
prietena mea cea mai buna locuieste departe de mine si mama ei nu o prea lasa sa vina la mine.restul colegelor, nu prea sunt genul meu, nu ma inteleg cu ele, diferite motive sa nu imi placa de elesad
la mine pe strada sunt numai baieti, am o vecina, care sta aproape de mine, dar e infumurata si e in clasa a3-a, iar eu venind in clasa a6-a, tin cont de varsta si de cat de enervanta poate sa fie o persoanasad
matusa mea, care mi-este ca o "cea mai buna prietena" are programul la munca pana la ora 5 si nu vrea sa vina cu mine prea des in orassad
va rog sa imi dati niste idei ce as putea sa fac acasa, nu vreau raspunsuri gen "citeste o carte, fa curat in casa, gateste o prajitura, raspunde la intrebari pe TPU, joacate niste jocuri, invita o vecina", pentru ca dupa cum v-am spus, nu am pe cine sa invit la minesad
funda la cel care ma scoate din plictiseala

4 răspunsuri:
| Lollypop a răspuns:

Vizioneaza un film, macar scapi de plictiseala vreo 2 ore.

| Escape a răspuns:

Pai poti sa iti iei niste jocuri pentru pc happy cum ar fi sims, sau poti face bratari, sa te duci singurica la mall si probezi tot felul de haine si sa ii faci si o vizita mamei talewinking, sau iti poti face parul in toate felurile, iti poti face unghiile, te poti machia, sa te uiti la filme... si cam atatbig hug sper ca te-am ajutat :*

| Ozanaf a răspuns:

Ce mi-as dori sa fiu in locu tau. Eu cand sunt singura plang, as vrea mereu sa fiu sigura, pentru ca nu pot plange cand sunt ceilanti. Cred ca ar trebui sa vorbesti pe mass cu cineva sau la telefon, ai putea sa asculti muzica, sa dansezi, sa te uiti la televizor, sa joci jocuri, sa desenezi, sa te plimbi etc. Incearca sa cunosti prieteni pe diverse site-uri de socializare.

| gesiik a răspuns:

Poi cheama-ti prietenii, da-ti o petrecere, aaa daca zici ca ai 12 anisori,pai du-te viziteaz-o pe maicata la mall cu prietenii, beti un suc alea alea, mai radeti si trece timpul.Bafta:*