| Ema1234 a întrebat:

am si eu o pereche de role si.ei bine, s-au blocat rotile laughing).ce-i drept, le-am si tinut o iarna intreaga pe balcon ..zapada chestii trestii. si dupa ce le-am luat, zici ca au."ruginit", caci nu mai merg.:-l adica s-au blocat, la toate modurile. Daca merg cu ele, se lasa, dar ..alt "remediu" nu mi-ati putea da..sa le dau cu ulei.ce pot face sa alunece si sa mearga la fel de bine?

4 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Neee,fara ulei, te duci si faci rost de un litru de motorina si bagi rotile la role in motorina si le ti o saptamana, o sa vezi ca rugina o sa dispara si o sa mearga ca noi.

Răspuns utilizator avertizat
| me4u a răspuns:

Cel mai probabil rulmentii s-au gripat si trebuie sa ii schimbi. Un astfel de set te-ar costa in jur de 80 lei. Poti sa incerci la magazinul Skates.ro sa mergi cu ele si iti zic baietii ce e de facut. Uite rulmenti :http://www.skates.ro/role/accesorii-role/rulmenti-role

| Ema1234 explică (pentru me4u):

Mai pun inca 40-50 d lei si le iau noi`..sau in stare mai buna! laughing)