| lovemeforever a întrebat:

Am si eu o problema.
Imi place de un baiat. Dar el imi zice "hai du'te acasa" si nu e in glume si tot zice ca sunt stresanta. Dar tot el se uita la mine cand ma vede pe strada si ma baga in seama pe mess. Mai rara dar ma baga. Eu ce sa inteleg? Voi ce credeti ma place sau nu?

4 răspunsuri:
| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Buna. Eu am trecut prin destule cazuri cu baieti si, din cate am vazut ( in general ) baietii ( daca te plac ) iti vorbesc, te cauta, te invita prin oras etc. Pur si simplu vrea sa se apropie cat mai mult de tine, vrand sa il placi si tu si daca il placi, sa fiti impreuna. Dar daca este mai timid, incearca el sa iti trimita cateva mesaje si iti vorbeste cat de putin sa vada daca il placi, si daca il placi, prinde o metoda incat, pana la urma ( cum am fost e nevoita ) sa il intrebi tu prima daca simte ceva pentru tine. Dar, in primul rand, depinde de ce fel de persoana e : timida, de gasca, de treaba, serioasa, nesimtita etc. Ma bucur daca te-am ajutat happy.

| lovemeforever explică (pentru OchyDeViperă4Love):

E timid dar nu stiu ce sa cred. Ba ma goneste ba imi zice cf pe mess.

| AshuraElric a răspuns:

Te considera usor de manipulat, naiva (probabil este constient ca-l placi, dar nu simte acelasi lucru).Eu cred ca te cauta cand nu mai are cu cine sa vorbeasca (toti prietenii lui sunt prinsi in cate ceva), face asta ca sa treaca timpul mai repede. Daca te goneste cand te intalnesti cu el este clar ca nu-i pasa de tine.
Ca o scurta paranteza...in locul tau nu l-as mai fi cautat de la prima abatere de acest gen (prefera sa-i ia pe altii peste picior).

| lovemeforever explică (pentru AshuraElric):

Pai nu l'am mai bagat in seama. Adica el s-a suprat pe mine ca i'am zis eu lu fratis'o ceva. Si dupa nu l'am mai bagat deloc in seama.