| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU, apoi nu mai inteleg nimic, animalele salbatice ataca omul sau nu? Eu am vazut azi pe la ora 10 : 32 pe National TV un film, numit Prietenii Mei unde un om avea plin de animale in casa lei, tigri de tot felul si nu i-au facut nimic. Si nu l-au atacat. eu stiu ca leii. tigrii in special te ataca. ce se intampla? Pai asa imi aduc si eu un leu.

5 răspunsuri:
| Jus7t a răspuns:

Pe mine m-a fugărit un bondar un km, nu știu ce naiba a avut cu mine da venea și se izbea asa în mine pe neveu.

| rapandula a răspuns:

Nu toate. Sunt foarte multe animale care se sperie de om.

| AlexValentinn a răspuns:

Pai daca ii creste de cand sunt pui si le da de mancare nu are de ce sa il atace, s-au obisnuit cu el de pui, il considera unul de al lor + ca reprezinta o sursa de hrana pentru acele animale, adica le da de mancare si nu trebuie sa stea sa isi vaneze prada, deci de ce l-ar ataca?

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru AlexValentinn):

Ok,da nu cred ca, poti spune acelasi lucru despre crocodili, aligatori nu mai zic de serpi.

| AlexValentinn a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Pai na unele animale pot fi domesticite, altele nu.