| GazLacrimogen a întrebat:

As dori sa vand niste produse pe OLX dar am cateva nedumeriri. Daca trimit coletul prin posta, trebuie sa pun si ceva foaie pe cutie de exemplu? Daca da, ce trebuie sa contina? Si daca trimit coletul, banii pentru produs cum ii voi primi? Tin sa mentionez ca nu am card.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Asasseya a răspuns:

Foaia de pe cutie contine numele si prenumele destinatarului, adresa, cod postal, oras, judet, apoi numele si adresa expeditorului.
Se achita transportul de catre cel care duce coletul la posta, specificand ca e ramburs, coletul ajunge la destinatar care achita postasului, apoi primiti recomandata in posta, mergeti la posta si primiti banii.
Pentru a primi banii pe produs trebuie sa completati o cerere la posta prin care mentionati care e valoarea coletului, iar atunci cand ajunge la destinatar, acesta achita postasului taxa de transport( daca asa ati stabilit) plus valoarea pachetului.