| AnAndrey1994 a întrebat:

Asi avea nevoie de ajutorul vostru! Am 18 ani mai exact ii implinesc in 4 mai.Pur si simplu nu am chef de viata sau pofta nu stiu din ce cauzasadMa simt asa deparca mi-am atins celul in viata si nu imi mai rezerva nimica nou! Altadata ma vedeam in viitor ce si cum o sa fac dar acum nu zii de zii ma intreb cei cu mine si nici eu nu gasesc nici un raspuns! Simt ca nu mai are nici un sens viata asta pentru mine deparca asi un caine in lant fara scapare sau as aruncat intro lume necunoscuta si nu stiu ce sa fac! In momentul de fata nimic nu ar putea sa ma faca fericit nici bani absolut nimica!sadMa enervez usor vb urat cu prietena mea chiar daca nu merita si este sufletista cu minesadNu stiu ce sa fac ma simt asa deparca totul este inzadar! Multi ma intreaba cei cu mine si dc ma comport asa cum sa le raspund daca nici eu nu stiu?cryingMie un chin totul altadata zambeam indiferent de probleme acum as retras nici nu stiu cum sa ma mai exprimsad

Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Pai...Gandeste-te ca urmeaza sa implinesti varsta pe care atunci cand erai mic probabil spuneai ca abia astepti sa o implinesti, gandeste-te ca viata e frumoasa, incearca sa apreciezi orice floare, orice minunatie a naturii, incearca sa vezi lucrurile altfel.Nu mai gandi ca viata nu are niciun sens.Momentele frumoase si clipele de neuitat probabil ca de-abia incephappy

3 răspunsuri:
| lolium a răspuns:

Probabil nu faci ceea ce iti doresti cu adevarat sau doar treci printr-o perioada mai proasta. ia o pauza si descopera cauza problemei

| Spaz472 a răspuns:

Du-te la un psiholog te va ajuta mai mult decat TPU! Dar stai linistit fa ceva ce nu ai mai facut pana acum gasesti tu ceva indiferent ce e o sa gasesti. Mereu cand faci ceva diferit, nou te simti altfel fa un lucru care iti placea sa faci schimba rutina zilnica si o sa iti revii! Succes!

| DeeaDiduu a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te bucuri de viata si de tinerete cat timp o mai ai! Ar trebui sa mergi la un psiholog ca sa vezi cum sta treaba big grin el te va ajuta.Sau ai putea sa iesi cu prietenii sa te distrezi(poate ei te vor ajuta), incearca sa traiesti viata la maxim!