| anonim_4396 a întrebat:

happyastazi am fost si mi-am luat prima pereche de ochelari.Am la OD: +0.5( hipermetropie ) si OS:+1.0 (astigmatism hipermetropic). Doctorul care m-a consultat a spus ca nu trebuie sa ii port tot timpul ci mai mult la calculator, la citit si la scris dar... asistenta care mi-a dat ochelarii a spus ca "ai hipermetrope si trebuie sa porti ochelarii de dimineata pana seara "...Eu ce sa mai inteleg? Cand trebuie sa ii port?

1 răspuns:
| Dania19 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa ii porti tot timpul mai ales ca ai +1.0 happy