| Anonimaaaaa5781 a întrebat:

Astăzi printr-un fel sau altul m-am zgâriat pe ochi, adică la propriu pe ochi, iar acum ma doare în partea de sus a ochiului când privesc în jur și ochiul este rosu. Ar trebui sa ma duc la medic sau trece de la sine?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Du-te la oftalmolog, nu te juca cu ochii tai, daca vrei sa mai vezi, bineinteles...

| Curious2 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci neaparat la medic. Neaparat.
Multa sanatate si ai grija de tine.

| 4StarLight a răspuns:

Cu zgarieturile la ochi nu te joci. Du-te la medic, ochiul este foarte sensibil si se poate inflama si infecta mult mai usor. Cel mai probabil ca va trece, dar daca te duci la medic te va putea asigura ca nu e nimic grav si iti va spune cum sa procedezi mai departe. Ar fi păcat sa ai probleme mai departe numai din cauza ca acum nu ai facut ceva.