| LiimeXdx a întrebat:

happy Astazi vreau sa pun o intrebare simpla si care iti da de gandit.winking Daca ai fi pe o insula pustie si ai avea voie sa iei numai 5 lucruri cu tine care ar fi acelea?
Funda la raspunsul care m-a impresionat!

Răspuns Câştigător
| FaraSareDoi a răspuns:

1.Telefonul... ca de, pe o insula pustie ies niste poze numa-numa de pus pe Facebook. Hi hi. Plus ca poti trimite mesaje sau telefoane sa te scoata de pe insula.
2. Incarcatorul. In caz de raman fara baterie sa il am la indemana.
3. O baterie sau ceva ce are priza si se poate incarca la energie solara. Degeaba ai telefon si incarcator, daca n-ai priza. No?
4. Un model super hot. Daca tot vom fi singuri pe o insula pustie n-are cum sa ma refuze. laughing
5. Un cort. Pe o insula pustie e mare plictiseala si te mai apuca somnul... sau ploaia, in cel mai rau caz.
PS. Nu am pus pe lista mancare sau bautura sau haine pentru ca m-am ganditla urmatoarele:
-Pe o insula esti inconjurat de apa, deci nu iti mai trebuie apa de acasa. Daca nimeresti o plaja d-aia ca in Piratii din Caraibe, unde isi ingroapa butoaiele cu Rom in nisip... aiaiai. Who need water?!
- de mancare nu prea e nevoie sa aduci de acasa. Ai destui pesti in apele ce te inconjoara si destule banane in pomi.
- hainele nu iti sunt necesare pe o insula pustie. E prea cald pe plaja si decat sa stai cu imbracat si sa risti sa te bronzezi ca tractoristii mai bine nud. smug. Si sa nu uitam de modelul ala chipes pe care l-ai adus cu tine. Nu ar fi pacat sa pui haine pe el?

| LiimeXdx explică (pentru FaraSareDoi):

Pervers-o! laughing

| FaraSareDoi a răspuns (pentru LiimeXdx):

Eu?! No way. laughing.
Dar tu ce ai lua?

| LiimeXdx explică (pentru FaraSareDoi):

Pai casa, prietenii, iubitul...si atat chiar daca nu sunt 5 lucruruiwinking

| LiimeXdx explică (pentru FaraSareDoi):

Meriti funtita applause

| LiimeXdx explică (pentru LiimeXdx):

Fundita *

| FaraSareDoi a răspuns (pentru LiimeXdx):

Săr'na. big grin

16 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Pai:
Chibrituri,asa voi avea mereu foc
Cutit
O barca
Un jurnal, asa pot face o harta
Apa.
Dar tu ce ai lua?

| LiimeXdx explică (pentru MadRaven):

Familia,prietenii,toate frigiderele din lume, apa si haine.

| LordBolton a răspuns:

1.cutit:cea mai importanta unealt cu el voiscoate solzii de pe peste, voi gauri nucile de cocos etc.
2.hamac:nu dorm eu pe pamant cu crabi si furnicile
3. pusca si gloante: pana invat sa trag cu arcul o sa am masa asigurata
4. undita:daca nu sunt animale pe insula/vreau ceva nou de mancat
5. ochelari de soare:am niste ochii sensibili la lumina

poate am noroc si gasesc si eu o ascunzatoare de provizii gen "piratii din caraibe" happy

| LiimeXdx explică (pentru LordBolton):

Norocul nu are nimic de-a face cu astawinking

| Northern a răspuns:

Mi-as lega casa cu baloane (ca in filmul ala Up) si as pleca pe insula.

| kzd a răspuns:

O tipa, un laptop, o priza si un modem pentru net + o baraca in care sa stau.

| LiimeXdx explică (pentru kzd):

La fel de pervers laughing

| kzd a răspuns (pentru LiimeXdx):

Se poate altfel pe o insula? laughing

| LiimeXdx explică (pentru kzd):

Nu cred, da nici chiar asa de perversa nu sunt laughing

| MaXImILiAn32 a răspuns:

Mancare,apa,cutit,barca,sfoara