| Scuturici a întrebat:

TPU...Ati observat ce repede trece timpul? Adica atunci cand eram micuta si ieseam in fata blocului cu prietenii asa de greu trecea timpul, iar acum...Eh acum ma uit la ceas si vad 5:00, iar peste cateva secunde cand ma uit va 5:02 sad. Sa fie oare varsta de vina sau pur si simplu timpul se scurge mai repede?

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Asta am observat si eu, poate fi si din cauza ca noi vrem sa profitam de timpul ce il avem la dispozitie sa rezolvam cat mai multe probleme, sa profitam din plin de frumusetea vietii!
Cand suntem mici practic nu ne intereseaza decat jucariile noastre, dulciurile si desenele animate, pc...nu vedem scurgerea timpului ca pe ceva real, ceva stresant, nici nu ne pasa!
Pe undeva s-a accelerat trecrea timpului, traim doar in secolul supervitezelor!

1 răspuns:
| Caeben a răspuns:

Problema este ca, paradoxal, timpul se 'micsoreaza' pe zi ce trece. Pe vremea parintilor, ziua dura 24 de ore, pe cand, acum, dureaza 16 ore. Am uitat din ce cauza s-a produs asta. Poti cauta pe internet. Dar oricum, ai dreptate. Timpul trece mai repede.