| ViseMaicăVise a întrebat:

TPU! Azi a fost cea mai proasta zi din viata mea de eleva si totul din cauza unei asa-zise prietene.
Sa incepem cu inceputul: Ieri, la sfarsitul orelor, mi-a zis sa mergem impreuna acasa (are o potaie, scuzati limbajul, pe care o venereaza mai ceva ca pe Iisus si din cauza asta m-au certat ai mei de vreun milion de ori; in fiecare zi mergeam asa si in ultima ora eram mereu deprimata, MA SUFOCA CU BELLA A EI) si eu am refuzat. Apoi cand am iesit din scoala m-am intalnit cu un coleg. M-a intrebat ce fac, la care eu "bine, ma bucur de libertate" si am mers mai departe si am vazut-o pe "prietena" si am fugit cat m-au tinut picioarele ca sa nu ma vada.
Ajunsa acasa, m-a cam luat valul si mi-am facut o pancarda pe care cica s-o arat la lume si la profi cand intra, ca cica sarbatoresc "ya-hoo, party, celebration" ca m-a lasat in pace. Repet, m-a luat valul!
Ei, si azi la ora de istorie intra doamna si eu cu pancarda. Am observat ca nu i-a picat prea bine si AM ROSIT TOATA! Deci, efectiv, mi-e rusine sa mai dau ochii cu ea.
Si dupa ce m-a bagat in r*hat pana la gat, tot fetita(prietena, nu profesoara sa nu intelegeti altceva) asta belea ochii la mine ca vitelu la poarta noua (sa va spun ca asa face si cand iau note mari si o reprezint la olimpiade, ca ea nu stie sa lege nici doua vorbe), iar acum ma rog cu sufletul la gura sa nu-mi scada nota la purtare sau sa-i spuna diriginta mamei.

Deci, acum, o sa mi se scada nota la purtare pentru faza cu pancarda?
P. S. : n-am scris nimic vulgar, am zis doar ca "sunt un om liber" si "pace voua"
P. S. 1: scuzati-mi limbajul, dar sunt cele mai politicoase cuvinte pentru a descrie un asa specimen de nimic pe care nu demult il numeam "cea mai buna prietena" si iertati-ma ca am scris atat de mult si v-am plictisit
P. S. 2: eu iubesc animalele, dar parca prea Bella-n sus, Bella-n jos...

7 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Ti-s dragi animalele, nu le iubesti, daca le-ai iubi ai intelege fata.si nu snteti prietene chiar deloc, din contra, tu nu o suporti asa ca nu te mai ascunde dupa degete si spune-i in fata ca nu o suporti si sa te lase in pace.nota la purtare nu se scade doar pentru atat

| PinkTerror a răspuns:

Esti simpatica...

dar nu cred ca ai de ce sa iti faci griji continua sa fi un om liber si sa vb cum ai vb si o sa fie bine big hug

Have Fun

| andreea8888 a răspuns:

Pai,evident,ai cautat ce nu aveai...Nota la purtare se scade pe alte criterii,si faptul ca aveai o pancarda,nu inseamna comportament neadecvat,pentru ca nu ai jignit pe nimeni si nici nu ai avut o "adresa" pentru persoana respectiva!
Nu te preocupa,dar totusi, incearca sa dai la spate toata ameteala asta, si o zic pentru ca nu merita ca la varsta asta frumoasa sa te consumi!
pup

| Astaeparereamea a răspuns:

Buna ziua ai dat belea ti-ai capatat,ce trebuia sa faci mare bal mascat ca nu mai mergi la prietena ta? ai grija ca Dumnezeu vede si judeca mai ales cind ridem de aproapele nostru si te face din specimen bun in specimen de nimic, trebuia sa infrunti adevarul si sa spui la prietena ta ce si cum nu sa bagi strimbe pe-aici pe colo, scuze daca te-am suparat dar e purul adevar

| AlexMercer a răspuns:

Si pe mine ma ia la fel dar o ignor si ii zic "mai las-o in pace si pe bella ca pana si ea s-a plictisit de tine" si o ignor fundita?

| emma23 a răspuns:

Dar te-a luat valul, nu gluma laughing
Nota la purtare nu prea ar avea de ce sa ti-o scada, decat daca "iti pun o vorba buna" la diriginte parintii fetei.Ce sa-ti zic. Good Luck!

| ViseMaicăVise explică:

Azi ne-am impacat. Oricum, va multumesc tuturor pentru raspunsuri, iar P.S. 1 mi se pare acum o prostie ca l-am scris.