| Pufffx a întrebat:

Cine are net de la RDS probabil stiu cand trebuie sa se conecteze ca au User name si parola de bagat. Eu nu imi mai stiu decat User name iar contractul pe care erau nu il mai am la aruncat cineva. Cum as putea sa imi aflu parola in afara de a ma duce la RDS pentru ca daca te duci la ei iti spune ca procedura va dura 14 zile. Dau fundita
P.s eu acuma sunt conectata automat dar vreau sa folosesc un modem si daca voi decupla firu cu net de la laptop pe urma nu voi mai avea parola salvata cum o am inmomentu de fata. Imi mai stiu doar user name dar nu si parola.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand suni la numarul ala, spui numele TITULARULUI de contract si adresa.
Iar dupa ce afli ce-ti trebuie, ori bifezi optiunea "remember the password", ori notezi undeva username-ul si parola.
Eu, care folosesc singura calculatorul, le-am scris cu marker pe rama de la monitor, sa ma traga de nas cand am nevoie.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parola se poate afla si sunand la ei.
031.400.4401 03xx.400.401
xx= codul judetului.
Codul judetului sunt ultimele doua cifre de aici: http://www.rcs-rds.ro/asistenta/lista-prefixe-tari-si-judete