| anonim_4396 a întrebat:

TPU!
Criminalistica este o ramura a politiei sau face parte din medicina? Desi mai am ceva pana voi termina liceul as vrea sa stiu la ce facultate ma pot inscrie pentru a ajunge medic legist sau anchetator criminalistic?
Multumesc! Cel/cea care ma ajuta sa ma lamuresc va primi funda+ vot!

1 răspuns:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

In criminalistica se aplica doar, medicina. Nu cred ca este o ramura a medicinei. Este mai mult o ramura a politiei, deoarece se ocupa cu cazurile politiei.