| Brumilicious a întrebat:

cum se numeste meseria omului care fotografiaza orice, apoi o editeaza de tot, adica nu ma refer la fotograf, cel care se ocupa doar sa le editeze si sa le fotografieze. multumesc, dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Cel ce le fotografiaza se numeste fotograf si cel ce editeaza poate asteptai sa se numeasca editortongue dar nu tot fotograf este:p
fotograful face si editarea pentru ca el stie cel mai bine cum sa scoata in evidenta un lucru dintr-o poza facuta de el.
de la fotografiat pana la textul ce va fi pus langa acea fotografie cred ca este treaba lui...cam asta e parerea mea.
daca altii se ocupa de editarea imaginii respective atunci fara ca fotograful sa explice ce si cum sa scoata in evidenta nu va iesi decat un chici de poza. ceva in genu facut cu tel mobil cu o camera vga tongue
seara buna!