| Chirita_Raul_1996 a întrebat:

Buna TPU.big grin Din puct de vedere legal (civil) FIICA VERISOAREI MELE ce imi este mie? (ca si grad de rudenie) am o opinie ca ar fi nepoata. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| LittleBugsBunny a răspuns:

Da este nepoata a luat cv timp si cautari pe google laughing

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nepoata, cam asa ceva. Nepoata de gradul doi. big grin

| BiuL a răspuns:

Din punct de vedere juridic e ruda de gradul IV si atat. Descendent direct al verisoarei. Nu cred ca are un nume special, banuiesc ca tot verisoara, dar mai indepartata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este tot vara cu tine, de alt grad

| stlucian a răspuns:

Esti ruda de gradul IV, in termen popular veri de-al doilea.

| aly1alyca a răspuns:

Nepoata ta laughing