| anonim_4396 a întrebat:

Dau Funda! Am nevoie urgent de un răspuns! Sunt foarte îngrijorată. Mi-a venit menstruația cu 10 zile înainte de termen și astăzi împlinesc 10 zile de când o am și nu se mai oprește, de la început a curs puțin, am mers în urma cu 3 zile și mi-a dat farmacista uractiv și ciprinol, de când am început sa le iau urina mea e foarte verde spre albastru... Țin sa precizez ca în urma cu doua zile înainte să-mi vina menstruația am avut contact sexual cu iubitul meu se poate sa fi rămas însărcinată? Care e motivul pentru care mi se întâmplă asta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Care este motivul pentru care ai mers la farmacie si ai cerut uractiv si ciprinol, o infectie urinara, sau arsuri vaginale?
Hemoragiile intre menstre nu sunt semn bun, putand fii declansate de boli severe cu transmitere sexuala, chisturi, fibroame sau cancere.
Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la medicul ginecolog!

PS Da, culoarea urinii se schimba in albastru sau verde, din cauza medicatiei.

| Emma30555 a răspuns:

Urina albastra este de la medicicamentele pe care ți le-a dat farmacista, care sunt pentru infecție urinara, probabil ca tu i ai spus ca ai simptomele unei infectii urinare din moment ce ți a dat aceste medicamente. Din moment ce ți a venit mai devreme cu 10 zile probabil ai o dereglare hormonala. Mergi la medicul ginecolog sau măcar la cel de familie și te vei lamuri. Cel mai bine este sa faci și un test de sarcina.