| Vlad1928 a întrebat:

De ce mesajele pe care le trimut la o numita persoana nu se trimit? Adica apare doar un semn din ala nu doua. Nu cred ca mi-a dat block caci inca vad ultima data cand s-a conectat, vad cand schimba poza de prifil sau starea. Mi-a dat block sau e o problema de la mine?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Nu ai menționat pe ce aplicație, dar bănuiesc că Whatsapp.
Nu ți-a dat block, dacă era așa nu îi mai vedeai ultimul act și poza de profil.
Atunci când este doar un semn bifat înseamnă că mesajul a fost trimis dar acesta nu l-a primit pentru că nu este conectat la internet sau are semnal slab la internet, al doilea semn bifat înseamnă că persoana a primit mesajul, iar când acestea sunt albastre înseamnă că a fost citit.
Am mai dat de o situație când telefonul celui căruia i-am trimis mesajul i se stingea ecranul și notificare cum că i-a fost trimis mesaj îi apărea după câteva minute și deci mie îmi apărea doar un semn bifat, avea o problemă telefonul, probabil.
Ceea ce nu am clar este dacă persoana căreia i-ai trimis mesaj şi-a schimbat poza de profil după ce i-ai trimis tu mesajul sau dacă după ce i-ai trimis mesaj, el s-a conectat pe aplicație.
Ai putea încerca să îi trimiți din nou mesaj, mai sunt anumite erori de care dai pe Whatsapp, de exemplu, odată când am trimis mesaj, apărea doar un singur semn bifat albastru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil este o eroare, încearcă să îi trimiți din nou mesaj. Dacă la celălalte contacte este totul în regulă, problema nu este la tine.

| Vlad1928 explică:

Dupa ce am trimis mesajul persoana a intrat pe whatsapp dar a ramas doar un semn bifat...