| 6565787 a întrebat:

De ce oamenii au o parere proasta despre graffiti? adica inteleg....sa nu desenezi pe pereti obscenitati, pe masini etc.. dar daca desenezi ceva frumos... un desen frumos..nu o mazgaleala, nu inteleg de ce oamenii nu accepta asta. voi ce parere aveti despre graffiti? (scuze categoria)

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fa-ti tu o casa noua si sa-ti deseneze cineva atunci sa te vad

| 6565787 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Sincer, besleagnicolaecosmin, daca mi-as cumpara o casa noua mi-ar placea sa imi deseneze cineva graffiti in ea. una este cand faci graff misto pe pereti, si arata bestial, si alta e cand "mazgalesti" peretii.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru 6565787):

Intai fa casa si pe urma mai discutam

| ShizAnime a răspuns:

Oameni in general asociaza graffiti cu drogatii si jmecherii de pe strada. Graffiti e intr-adevar arta. De obicei populatia nu tine cont decat de "etichete". De exemplu: Multi cred ca daca faci graffiti, o faci pe pereti publici si scrii numai prostii si tot asa. Gresesc! Eu chiar fac graffiti-uri dar in locuri gen parcuri pentru skatebord in care este "legal". E greu sa-i faci sa inteleaga. Iti place? Fa asta! Nu trebuie sa tii cont de ce spune lumea pentru ca ea vorbeste si judeca fara sa stie.

| KaTtAnNaKalau a răspuns:

Oamenii isi faq o parere nu foarte prietenoasa dintr.un motiv, pare a fi golanesc, vagabonteala, iar ei nu pot accepta asa ceva.

| aceaflorin a răspuns:

Eu zic ca e o arta, oamenii au o pararere proasta despre asta pentru ca cei care fac asta o fac pe..trenuri,masini abandonate,pereti publici, iar oamenii ii considera badarani, chiar si vababonti, pentru ca majoritatea graferilor fumeaza, stau pe strazi...Varul meu face asta din placere, dar totusi tatal lui nu este de acord.Tu daca vrei sa faci asta, fa-o!