| alexandraplay a întrebat:

De ce sunt oamenii din ziua de astazi asa perversi? Si de ce puii mei ies copii asa cu multe probleme?

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna!
Mereu au existat oameni perversi doar ca era tabu, referitor la copii cu multe probleme cred ca problema consta in educatia primita de acasa ( cei 7 ani ).
Daca ar fi dupa mine eu l-as baga inca de la gradinita program cu invatarea comportamentului civilizat, iar din primele clase as baga o materie noua "Bunele maniere " pentru ca tinerii de azi nu stiu sa discuta frumos, civilizat si comportarea lor reflecta aceeasi lucru ( desigur sunt si exceptii )

| alexandraplay explică (pentru evenso):

Mersi de raspuns dar copii cum se nasc ei cu asemenea probleme? unii se nasc si arata ca niste monstrii si dupa scurt timp mor dar unii traiesc cu probleme si se chinuiesc...

| evenso a răspuns (pentru alexandraplay):

Sunt centre de specialitate, eu chiar am fost la una din Satu - Mare si am vazut ce doar putina lume vede, acei copii majoritatea lor nu ajung la varsta de batranete, cei care au noroc nu ajung in acele centre ( desii sunt dotate ) si stau acasa cu familiile lor, oricum e trist si sa vezi asa ceva.
Medicina a avansat atat de mult incat se nasc si pot trai o vreme chiar cu mari malformatii, s-a studiat asta ca in Anglia de exemplu de ce sunt atat de multi copii malformati si explicatia ar fi ca englezii nu se incurca de regula cu alte natiuni ( deci incearca sa raman puri ) in schimb pentru gene sanatoase chiar asta este recomandat ca genele sa se combine cu alte gene si cei puternici se vor transmite urmasilor.

P.S. Eu din postarea ta initial am crezut ca este vorba de copii cu probleme, adica nesimtiti, needucati nu stiam ca tu la altceva te gandesti.