| anonim_4396 a întrebat:

De un timp visez lucruri ciudate, nu ca ar fi prima oara ideea e ca acum, eram singura in camera si fiind întuneric am vazut o umbra la usa adica mai mult am simtit ca e cineva cu mine in camera, ma gandeam ca e mama si eu cum aveam castile pe urechi credeam ca imi spune noapte buna. Mi-am dat castile jos si am intrebat "ce? " Si am insistat, umbra inca era acolo (era complet întuneric) si cand am dat cu lumina telefonului acolo acea umbra s-a repezit spre partea unde era întuneric, ca si cum i-ar fi frica de lumina, am strigat-o pe mama si a spus ca ea nici nu era pe aici si sa termin cu prostiile ca ea nu a auzit nimic. Nu am aprins becul, imi e frica sa ma dau jos pentru ca sunt singura in camera, cel putin asa cred, ar trebui sa chem un proet? Tin sa precizez ca si sora mea a avut unele vise îngrozitoare in camera asta desi am chemat preotul nu s-au oprit, s-a si sfinţit. Imi e cam frica, ce sa fac? Voi ati păţit? Am mai patit sa aud cum sunt strigată pe nume si se auzeau cum se bat cuie in perete chiar daca stau la casa si era noapte (am mai vorbit despre asta) e o problemă cu mine? Oare doar eu vad asta? Ar trebui sa consult un psiholog? Mama spune ca ea nu a auzit nimic ciudat in casa asta niciodată.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Astea sunt semne de schizofrenie paranoida http://www.scientia.ro/......noida.html

totul e doar in mintea ta,iar acum cauti confirmari ba de la sora ta, ba de la noi, o sa crezi ca eu sunt impotriva ta si toti care te contrazic, in faza asta cauti doar a fi aprobata, vezi de un consult medical, asta se poate trata bine la varsta ta

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Nu ii zic lu sora-mea chestii de genu da restul pare adevărat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti prea micã si vezi lucruri care doar copii pot sa le vadã sau suferi de schizofrenie, din doua una.

| lilith16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu de chestiile alea si pot vedea doar copii pana in 7 ani, eu am 14.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteste vârsta si inocenta, fã un obicei sa iei putin aer pe afarã inainte sa Adormi si-ti revi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce chestie poate ajungi in 25%, dar asta nu inseamna ca esti prea prãjit de la droguri? :j

| lilith16 a răspuns:

Nu e prima data cand ma confrunt cu acea "entitate", de multe ori o vad, o umbra care dispare si reapare, cand i-am explicat azi mamei a rămas speriata, nu a fost un vis desi am avut si vise cu aceeaşi umbra care ma alerga si puteam simti frica, la un moment dat nici nu mai faceam diferenta dintre realitate si vis, nu ştiu ce se intampla cu mine, o si desenez, in vis avea alta forma, o puteam vedea, nu as prea putea explica, nu as avea cum sa o explic.

| anonim_4396 explică (pentru lilith16):

Par chestiile astea deoarece esti intr-o Stare nasoalã si ai un mod de gândire negativ, simti emotii negative iti e frica spaimã. Du-te la un psiholog si fa diferite activitati care te bucurã.