| dumitruanca a întrebat:

Vad lucruri si aud chestii ciudate de ex:Când a ciocănit cineva in geam și am văzut umbre și d-astea toată noaptea la nasa, când eram in alt oras și vedeam prin geamul ușii ca se plimba cineva și era întuneric după cu pietrele in geam, când am auzit pași și eram cu mama, când m-am trezit in noapte brusc și era o femeie îmbrăcată in alb și după am adormit și m-am trezit cu zgârieturi, când m-am trezit din somn din nou in noapte și era cineva care bătea la usa și zicea ca este frate-miu dar vocea era in capul meu, când am fost la bunica-mea și se auzeau pași din camera din pod, când a venit popa și am văzut o umbra care stătea sprijinita de canapea, când a plecat frate-miu la spital dimineata la 3 și ceva și eram singura acasa și nu am mai adormit si erau umbre care se țineau de mâna și făceau înconjurul camerei, când aud șoapte, de fiecare data cand ies seara pe balcon văd chestii ciudate la geam ( gen degete), când pun chestii undeva și le gasesc altundeva, etc... Vreau sa stiu cauza pentru ca stiu ca nu e in mintea mea doar eu le vad, dar sunetele le aud toti, iar cand merg la cineva se aud pasi.O prietena mi-a spus ca sunt ingeri trimisi de Dumnezeu si ca vor sa ma apere de cei cazuti adica cei rai si ca atunci cand umbra aceea m-a zgariat un inger l-a alungat.

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Super.Dacă e real ceea ce ai descris, înseamnă ca ești o persoană ce prin construcția fizică nu e limitata la cele 5 simțuri, și vezi deja și lumea nevăzută. Ceea ce vezi sunt spiritele ce mai mult ca sigur au simțit că le poți ajuta și au simțit că cu tine/prin tine pot comunica cu lumea „dincolo de oglindă". Din păcate cum să te ajut să-ți cultivi această latură mă depășește.În schimb utilizatorii de pe un forum te-ar putea ajuta.Ei sunt mai evoluați spiritual ca mine, și te pot ajuta mai bine decât mine happy.

| SG1995 a răspuns:

Draga eu zic sa consulti un psiholog, ceea ce descri, e debut de schizofrenie, o boala psihologica neplacuta.

| mentholinks a răspuns:

Cel mai probabil te-ai zgariat singura in somn. Fa un consult la psihiatru sa te asiguri ca nu ai vreo problema sus.

| AliGab a răspuns:

Fugi la spovada si la psiholog/psihiatru...nu-i de gluma

| Golyat18 a răspuns:

Poate ai fost beata si te-o sgariat un armasar si tu nu iti mai amintesti nimic. Cat despre zgomote is doar in capul tau.

| MariaalexanRU a răspuns (pentru Golyat18):

Cum dracu’ sa fi fost beata si sa fie zgariata de un,, armasar" daca ea, in realitate, are 12 ani. Dmn

| Golyat18 a răspuns (pentru MariaalexanRU):

Nu stiam ca are 12 ani, respira adanc si linisteste-te, sa nu patesti ceva.

| HeillÓðinn a răspuns:

Simti frica? Las-o sa te cuprinda, intelege-o si empatizeaza pentru ca fiintele acauzalului sunt de-a dreptul de temut! Nu asocia fiintele acauzalului cu involutia caci asta e cea mai mare greseala pe care-o poti face. Nu le considera inconstiente, ci supraconstiente, de 10 ori mai constiente decat tine.

Nu le limita, si nu le cere moralitatea ta limitatoare pentru ca in acauzal nu exista imoralitate sau moralitate, exista doar raul metafizic, ce nu se compara cu ale tale complexe sau cu a ta cruzime, ci cu dorinta arzatoare de maretie si putere, dar mai ales Onoare.

Aici nu este nici un dumnezeu, ideea acestuia fiind o inchipuire umana, fiindu-i conferita de asemenea o imagine umana prin structura "chipul si asemanarea sa" ca o explicatie a crearii omului.
Nu cauta mila pentru ca nimeni supraconstient si supraevoluat nu e milostiv, mila fiind un defect ce slabeste puterea. Cauta in schimb raspunsuri, cu sufletul deschis adreseaza-te spiritelor locului si nu numai, spiritelor ce te urmaresc. Spune-le chinul tau, aratandu-ti Onoarea si empatia fata de ele, pentru a fi vrednica in fata lor si demna de a face parte din "tagma celor constienti" pentru ca ele apreciaza asta ca fiind ceva pozitiv.

| Golyat18 a răspuns (pentru HeillÓðinn):

In acauzal nu exista pozitiv si negativ. Ai cam luat-o pe castraveti...

| AlSahHim a răspuns (pentru HeillÓðinn):

Bravooo

| HeillÓðinn a răspuns:

Eu nu bat campii si n-o sa-ti ofer satisfactie. Fara o Cale in care sa crezi 100% esti de-a dreptul pierduta pentru ca tribalismul a ramas suspendat in timp, iar tehnologia inutila si desacralizatoare evolueaza. Ar trebui sa te pregatesti cu toate astea de trecerea intr-o noua Era si sa ai grija in ce tabara vrei sa fii.

| AndreaDumitruAlexa223 a răspuns:

ESTI SPECIALA! FELICITARI! vezi lucruri pe care alta lume si-ar dori sa le vada! SATANA VREA SA IA CONTROL ASUPRA TA DAR TU ESTI PREA PUTERNICA! Eu zic ca, daca ti s-au intamplat chestii de genul cand erai cu mama ta sau cu prietenii tai nu ar mai trebuie sa stai cu ei ( prietenii tai) le poti face rau. Ai incercat sa folosesti metode prin care poti comunica cu spiritele? Ai afla exact ce doresc, desigur, daca spiritele se vor arata. Eu zic sa dormi cu crucea la gat si de fiecare data cand te culci sa zici o rugaciune!