| XxZenXx a întrebat:

deci sunt putin cam ingrijorat. Sa va spun despre ce este vorba si poate ma ajutati cine a patit sau a vazut acest caz. Azi am fost pe teren si i-am dat telefonul unui baiat se juca pe el si cineva a dat cu mingea si l-a scapat cu touchscreen-ul de ciment, l-a aparat putin cu piciorul dar partea de jos era putin zgariata am crezut eu ca era doar folia dar cand am dato am vazut ca de fapt era sticla putin sparta dar touche-ul merge la fel ca inainte adica nu are nici o problema doar ca se observa putin ca e spart si mi-e frica sa nu afle tata. Telefonul este Samsung galaxy note 3 dar nu original. Si va rog spuneti-mi ce sa fac cumpar carcasa de fata sau cum? O sa se cunoasca diferente eu asa am inteles de la unii. Va rog mult ajutati-ma repede dau funda!

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Trebuie sa ii schimbi ecranul, te va costa mult, daca merge nu are rost sa mai dai bani pentru alt ecran. Spune-i tatalui tau ca e murdar sau ca ai dat jos folia si ai mancat ceva si a intrat acolo.

| XxZenXx explică (pentru AtateaConditii):

N-am cum, deci am citit si pe net nu e faza ca trebuie sa schimbi tot displayul care costa mult. adica jumat din pretul telefonului trebuie schimbata doar sticluta aia pe deasupra daca intelegi. care costa in jur de un milion cred sau mai mult. dar nu cu mult. dar faza e ca am auzit ca se cunoaste putina diferenta adica parca ai ceolofan deasupra... intr-un fel. ca este unu care am vorbit in seara asta si a schimbat a dat 89 lei dar nu stiu pentru ce telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Nu trebuia să-i lași telefonul. Este zgâriat display-ul? Dacă este, nu ai ce să îi faci, doar să ai grijă data viitoare și să nu îl mai lași „în grija nimănui". Dacă este o zgărietură mică, nu are rost să modifici nimic la el. O seară bună!

| XxZenXx explică (pentru anonim_4396):

Este zgariata putin sticla. dar se vede daca te uiti din '' zare'' si e nasol...

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxZenXx):

Adică este zgâriat display-ul. Știam că există anumite soluții care acoperă zgârieturile, dar nu știu dacă sunt și bune.

| XxZenXx explică:

Mai astept raspunsuri pls!