| BiancaLariss a întrebat:

Buna tpu.Doamne, ce vis am avut..de la 5 dimineata sunt treaza.Dormeam atat de linistita si dintr o data am intrat pe "modul" REM dar in acelasi timp nu puteam sa controlez visul.Am visat ca am murit…si m-am vazut murind si mama mea si prietenii mei plangeau langa groapa mea…si la cateva zile am inviat si eram acasa, iar cand mi-am sunat prietenii…au ramas socati si inspaimantati..mama la fel de socata..doar ca eu nu-mi aminteam toata scena in care am murit.Toata lumea se comporta ciudat si nu intelegeam de ce…Ei s-au gandit ca e ceva nenatural…si s-au interesat de cum a fost posibil…iar cineva le-a spus ca …e contra naturii si daca ma lasa in viata eu nu o sa mai fiu "eu", la modul ca o sa devin periculoasa, agresiva si fiinta mea se pierde.Ei trebuiau sa faca un fel de "ritual"pentru a-mi gasi linistea.Intr-un final mi s-au recunoscut toate acestea…si am inceput sa plang pentru ca stiam ca toata lumea e speriata de mine si pentru ca o sa mor…am luat-o in brate pe mama si i-am zis c-o iubesc, la fel si prietenii…si incepusem sa obosesc…si simteam cu se scurge"viata din mine" si rosteam numai "te iubesc mama…te iubesc mama"si efectiv am vazut cum am cazut in bratele ei si am murit, iar ea a inceput sa urle..in momentul ala m-am trezit plangand si tremuramd….Ce inseamna toate aceste lucruri…? A mai visat cineva ceva asemanator?
O fi pe cauza stresului? Avand in vedere ca se mediatizeaza o gramada de cutremure, morti etc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este de bine!
Cand visezi ca ai murit, inseamna ca ti-a murit moarte (asa se spune in popor), adica ai viata lunga!

| mihai69 a răspuns:

Având în vedere categoria la care ai postat, probabil suferi de lipsă de activitate sexuală.

| BiancaLariss explică (pentru mihai69):

Am postat aici, pentru ca aceasta categorie este frecventata