Întrebare recomandată | Alex_Alexandru_1999_z7GC a întrebat:

Mama a murit pe 14.sep.2009 nu stiu ce sa mai fac nu mai pot fara ea cand a murit cainele meu exact in clipa care s-a stins mama a inceput sa urle cam 30 minute si nu pot sa nu plang cand imi amintesc cainele meu acum este batran mi-e frica sa nu il pierd si pe el

Răspuns Câştigător
| foxAKA47 a răspuns:

Dumnezeu sa o ierte pe mama ta! happy si inca ceva toti avem locu l nostru acolo sus, toti murim alex, Si daca doamne fereste pateste ceva cainele tau! macar sti ca are cine sa aiba grija de el acolo unde se ducewinking!

24 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pe TPU nu esti singura.Ai multi prieteni alaturi de tine care te inteleg si incearca sa-ti indulceasca suferinta.Mama ta traieste in amintirile celor care au cunoscut-o.Tie ti-a dat probabil multe sfaturi pe care daca le urmezi te simti aproape de ea.Ca fiica devotata si iubitoare incearca s-o bucuri acolo in cer cu rezultate bune la scoala. Poate ca ar trebui sa adopti un catelus care sa te distreze si care sa-l inlocuiasca in viitor pe cel batran.

| DaniConstantin a răspuns (pentru mira):

E clar ca nu e "singura", nici "fiica devotata si iubitoare" pentru ca e un EL, si se numeste Alexandru.

| Crucified a răspuns:

Dar de ce a murit mama ta?

| Caro34 a răspuns:

Alex, gandeste-te ca mama ta a plecat sa bucure si alte persoane! Mama ta trebuie sa fi fost o persoana deosebita si astfel de oameni au o misiune - iubesc si sunt foarte iubiti! Apoi mai este ceva! Stii ca se spune ca acei care-au plecat sunt tot langa noi, doar ca noi nu-i vedem? Capul sus! TpU este langa tine!winking

| SimonaCristina a răspuns:

Dumnezeu s-o ierte! sad
Gasesti prieteni adevarati, sinceri si cumpara inca un catel, daca ai multi bani, poti sa cumperi un Rotweiller, imbatraneste incet, in caz ca, Doamne -fereste, cainele tau nu se va mai afla mult timp fizic, langa tine!

| Alex_Alexandru_1999_z7GC explică (pentru SimonaCristina):

Dupa 8 ani, acum sunt bine, am trecut peste
Cainele meu inca traieste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce a murit mama ta?

| foxAKA47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca e o intrebare potrivita! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru foxAKA47):

Te-am intrebat cumva pe tine? Pana la urma, toti murim. E ceva normal.

| Alex_Alexandru_1999_z7GC explică (pentru anonim_4396):

Cancer la san

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dumnezeu sa o ierte!
Tu incearca cum a sps cineva aici sao bucuri acolo in cer, fiind ascultatoare, harnica, cuminte.
Toti trebuie sa murim la un moment dat.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| bunelutu a răspuns:

Capu sus si mergi inainte realizeaza ceva in viata asta de care ea ar fi fost mandra

| NuMaCheamaNicicum a răspuns:

Buna.
Imi pare foarte rau. Si eu am pierdut persoane dragi mie, si cand am citit intrebarea m-am intristat si mi-au dat lacrimi oarecum.
Cainele tau, batran fiind, e posibil sa se stinga. Totusi poti incerca sa contactezi un veterinar.
Succes, si nu uita : Mama ta mereu este alaturi de tine.

| MarianCristianChisC a răspuns:

Ai pe ingeri ce-i care te pazasc si imi pare rau de mama ta sad sad DUMNEZEU s-o ierte!

| Asiris23 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine. Stiu cum este sa pierzi pe cineva drag. Trebuie sa mergi mai departe si sa treci peste. Asta nu inseamna sa o uiti pe mama ta. Ea va fi intotdeauna langa tine si te va sprijini :'(

| Lix_Lixii_1978 a răspuns:

Incearca sa fi calm. Uneori, te poti refugia in rugaciuni, pentru a putea oarecum ''comunica'' prin Dumnezezu cu ea. Sti, ea cu siguranta e langa tine chiar acum, si se bucura sa stie ca ii simti lipsa.Condoleante,iar,cat despre cainele tau, toti ce poti face e sa-l duci la veterinar, poate rezolva ceva.Succes in tot ce iti vei propune in viata, sanatate, putere de munca si multa, multa speranta!

| Alessa28 a răspuns:

Viata e cruda. si cel mai trist pe pamant este atunci cand pierzi pe cineva si cand te stingi si sti ca lasi in urma pe cineva.o viata nascuta pe pamantu asta e un chin, te nasti ca sa mori.fi tare toti suntem asa, cautati prietenii sa uiti de durere.

| Rodica6666 a răspuns:

Sper sa fi sprijinita de familie, imi pare rau...

| Alex_Alexandru_1999_z7GC explică:

Au trecut aproape 7 ani de atuncti si m-am obisnuit cu gandul ca ea ma sprijina de sus,
cainele meu traieste si acum are aproape 17 ani ii dau medicamentele prescrise de medicul vedetinar si ete tot timpul foarte energic si jucaus

| eL92blkDragos a răspuns:

Dumnezeu sa o ierte pe mama ta. Cainele tau traieste daca il iubesti mult. ai grija de el. si nu iti fa griji toti murim si ne ducem sus.

| alexandraaxel a răspuns:

Buna...Dumnezeu sa o ierte pe mama ta!
Trebuie sa fii tare! Capu sus... :*

| baiatdebanigata a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica in primul rand incearca sa nu te mai gandesti la asta si asa totul o sa fie bine.Si mie mi-a murit bunica si tot la fel, ca tine am fost, iar apoi mi-aam dat seama ca trebuie sa uit tot ce a fost si sa merg inainte. Succes!