| DDCC a întrebat:

Bună TPU!
Dorința de comunicare, de a cunoaște mereu persoane noi și nu numai poate fi confundată cu nevoia excesivă de atenție?
Zic asta, fiindcă mi se pare că uneori asta e cu mine, atenția, parcă mai mult fiindcă nu îmi place ignoranța și falsitatea celorlalți.
Eu un lucru rău adică un obicei prost, ca să zic așa?
Aș dori dacă se poate niște sfaturi, niște argumente.

Dau vot la toți cei care îmi răspund la întrebare + o fundă pentru un răspuns "mulțumitor".

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Dorinta de comunicare si de a cunoaste persoane noi, defineste perfect o persoana sociabila.
Sunt unii care cred ca prin ignorata par mai tari si mai stapani pe ei, dar aroganta e cea care'i domina.
Dorinta asta a ta de comunicare si de a cunoaste persoane noi, are si pariti buna si mai putin bune.
Vei cunoaste oameni de nota 10 dar si ipocriti, ironici, superficiali etc
Nu te astepta sa fie toti la fel sau sa vada cu ochi buni dorinta ta de comunicare.
Sunt destui antisociali.
Evident, unii vor spune ca vrei sa capeti atentie...

| DDCC explică (pentru ROB3RT89):

Încă o dată ai mare dreptate.
Mă încadram printre cei "disperați după atenție" dar, cred că așa pot fi catalogat de alții.
Mereu depinde de caracterul persoanei, nu?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru DDCC):

Evident ca depinde caracterul persoanei, atat ca percepere cat si ca atitudine.
Unele argumente sunt menite sa-ti mai spele si creierul, daca ai ceva de pus, nu ezita sa-ti spui niciodata punctul de vedere fara sa-ti pese de altii.
Acum nu te astepta sa fie toti pe aceiasi unda cu tine, poate mai primesti replici de genu "te bagi aiurea in seama" sau cum ai spus"disperare dupa atentie"

4 răspunsuri:
| DeeaDiduu a răspuns:

Parerea mea e ca nu e ceva rau pentru ca si eu fac acelasi lucru happy

| DDCC explică (pentru DeeaDiduu):

Youhooo! Nu-s singurul. big grin