| 0k8 a întrebat:

ma simt trist si pierdut, efectiv nu stiu, nu mai am chef de viata si sunt frustrat de o gramada de chestii cum ar fi viata mea sociala. Sunt extrem de antisocial si am glume "proaste' adica fac caterinca exagerat si privesc tot ca pe gluma ca sa ascund faptul ca sunt nesigur pe mine si timid. Vreau sa imi fac o iubita, dar nu gasesc o fata cu care sa pot vorbi deschis, cunosc 1 fata cu care simt ca pot vorbi orice, de ceva timp vb cu o fata, dar efectiv vad ca daca eu nu ii dau mesaj nici ea nu imi da si eu trebuie sa intretin conversatie... prima data cred ca ma placea, dar acum cred ca e doar draguta sa nu ma supar. Nu vreau sa zic ca nu ma intereseaza aspectul fizic, as minti adica nu as sta cu o balena, sau cu o placa de lemn daca stiti unde bat, dar nu sunt pretentios, efectiv sunt prea antisocial sa ma bag in seama asa random cu o fata.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| melodrama a răspuns:

Te inteleg perfect, pentru ca si eu sunt exact cum esti tu. Vezi tu, felul asta al nostru ne face sa parem aroganti si foarte ignoranti, intelegi ce consecinte au aroganta si ignoranta in viata sociala a unei persoane. Nu e ok sa iei totul la misto, eu am facut-o foarte mult timp, nu cred ca iti inchipui cate persoane am ranit si mai important cate sentimente nu au inflorit din pricina asta. Ok, nu zice nimeni sa nu faci caterinca, dar poate aceasta caterinca poate sa fie perceputa ca o ironie. Eu zic sa renunti la acest tabiet, inlocuieste-l cu simplitate si maturitate. Cat despre relatii, crede-ma ca vei intalni foarte multe persoane, calitatea lor depinde de cum esti tu. Din pacate iubirea presupune foarte multe sacrificii si cere multe fapte. Crede-ma ca iti vei gasi persoana iubita, dar ea trebuie cautata. Incearca sa vezi socializarea ca pe o „ joaca ", eu am facut-o si nu cred ca stii cate beneficii mi-a adus. Te salut

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Invata sa scrii. O sa te ajute mult.

| 0k8 explică (pentru supadeceapa):

Tu crezi ca imi fac tema la romana aici sau ce?

| FaraNumePls a răspuns:

Încercă sa faci lucrurile pe care le faceai înainte de aceasta stare.

| 0k8 explică (pentru FaraNumePls):

Umm am chestia asta din a 6, iar in a 6 ma jucam mult pe pc si cam atat si inca ma joc mult pe pc

| melodrama a răspuns (pentru 0k8):

Calculatorul limiteaza foarte mult abilitatile sociale, eu stateam lejer 10-15 ore pe zi, dar din fericire am decis ca viata e mult mai frumoasa decat niste jocuri virtuale, eu iti recomand maxim 3-4 ore pe zi, pentru binele tau. e mult mai frumos sa cauti persoane cu care sa te joci real, un fotobal, un biliard, ce preferi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ce zici. Si eu ma intimidez, bag capul in pãmânt in preajma fetelor. Nici n-am curaj sa ma uit in ochi lor, daca-i sa ma bag in seama cu vreuna

| melodrama a răspuns (pentru anonim_4396):

Am pretentii de la tine, ce dracu frate. tine minte ca esti barbat