| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, mai aveam un telefon mai mic si stiu ca l-am pus in ghiozdan înainte sa merg la condus doar ca nu imi amintesc daca l-am scos din ghiozdan cand am ajuns acasa, dar stiu ca am pus toate lucrurile din ghiozdan in pat: cartea, sticla cu apa. L-am cautat prin toata camera si in ghiozdan si nu reusesc sa il gasesc ori posibil sa fi cazut din ghiozdan cand am baut apa in timpul condusului si am aruncat ghiozdanul in spate. Daca nu il gasesc in camera pana maine credeti ca il gasesc la masina de condus daca il intreb pe instructor daca a vazut un telefon?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E Ok atunci.
Cred ca nici nu l-ai avut la tine. Măcar acum, dormi cu inima linistita.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"ori e posibil sa fi cazut din ghiozdan cand am baut apa in timpul condusului si am aruncat ghiozdanu in spate"

In cazul ăsta, normal că a picat in masina altuia dacă tu ai fost neglijent. Acum, urmează să vezi cât de onest e instructorul. Sau ceilalti colegi, care au urmat după tine la curs. Sper să ți-l dea...

Sună și poate ai norocul să iti răspundă cineva...

| Byb2001 explică (pentru floresdemayo):

Telefonul nici nu avea cartela in el era un telefon mai mic care nu aveam ce face cu el si cartela o am in telefonul bun celalalt si astept pana maine la condus sa il intreb pe instructor ori cand ma suna de dimineata sa imi zica ora de condus il intreb daca a gasit un telefon

| floresdemayo a răspuns (pentru Byb2001):

Spune-i direct, nu-l intreba daca l-a găsit! Pentru că, tu știi unde l-ai pierdut. Dacă te vede confuz, are un avantaj. Se poate gandi sa nu ti-l inapoieze, daca observă că nu esti sigur de locație.
Spune-i așa:
" Ieri mi-a căzut la dvs in masina un telefon. Va rog mult daca mi-l puteti înpoia..."

Incearca sa afli cine a mai avut ore de condus ieri, după programul tău, in aceeasi masina. Poate ca unul dintre cursanti l-a gasit si l-a dat instructorului.

| Byb2001 explică (pentru floresdemayo):

L am gasit pana la urma sub perna

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

Să îți spun cum îți poți antrena creierul să facă performanțe. Să ai extraordinară grijă de obiectele personale, să știi unde le-ai pus, ce ai făcut cu ele, etc.

| floresdemayo a răspuns (pentru Byb2001):

E Ok atunci.
Cred ca nici nu l-ai avut la tine. Măcar acum, dormi cu inima linistita.

| Byb2001 explică:

Am gasit telefoanul era fix sub perna

| gabriellaa23 a răspuns:

Il poti intreba, de ce nu!? Ii poti spune ca ai ajuns acasa si nu iti gasesti telefonul si probabil a cazut in masina. Nu afecteaza pe nimeni o intrebare!