| CarlaRoberta a întrebat:

O intrebare pentru cei ce urmaresc anumite anime sau manga. Ce va atras cel mai mult la acele anime? Sau de ce cititi manga? Credeti ca puteti invata ceva de la personajele acelor anime/manga? :*happy

3 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Pai da poti invatat si cand stai pe WC (ma refer la pozitie).
DA! exista atat in manga cat si in anime (ma refer si la genuri) care au o anumita tema (Slice of Life, history).
Anime - pai mai intai grafica, apoi genul, personajele, actiunea si energia degajata de acest anime.

Manga - creatia, arta "Manga are doar un creator care face toate aceste sarcini (writer, penciler, inker, letterer, and colourist), cu exceptia coloritului. Acesta este motivul pentru care majoritatea oamenilor admira munca unui manga-ca, deoarece exista un timp meticuloas, un efort mare, si o pierderea de somn pentru a pune in dezvoltare o manga (fata de anime). In al doilea rand sunt mai multe informati intr o manga decat intr un anime.

Mai multe informatii le gasiti aici http://miauti.blogspot.com/

| RoseQueen a răspuns:

Ador un singur anime la maximum si acela e Naruto! De ce?! Din toate punctele de vedere! E cu adevarat cel mai bun anime din lume!

| CarlaRoberta explică (pentru RoseQueen):

Da asa este! si eu tot la Naruto ma uit love struck...il ador!