| marinelamarin a întrebat:

o mireasa trebuie neaparat sa aiba o rochie alba? poate avea si altfel de culori..cum ar fi roz...rosu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate avea orice culoare decide mireaza. Desi popular este rochie alba de mireasa, mai nou celebritatile aleg tot felul de culori cand e vorba de rochia ce o vor purta.

Rosii, roz, bej, dar toate au o nuanta deschisa, nu inchisa.

Sper ca te-am putut ajuta happy

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar albă, deoarece nunta este un eveniment special, pe care il faci doar odată in viata, nu ca tăriceanu de 5, 6 ori, acum el poate face nunta in izmene, si ea in verde complet.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu e nevoie neaparat ca rochia sa fie alba poate avea orice culoarea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca nu semnezi vreun contract prin care sa spui ca esti de acord ca a ta rochie de mireasa sa fie alba, poti sa o ai si neagrea cu buline.

Răspuns utilizator avertizat
| Beccaaa a răspuns:

Nu este obligatoriu. Este o traditie, culoarea alba inseamna puritate, adica virginitate. Sa fim seriosi, este secolul 21, acum culoarea rochiei nu mai semnifica nimic.

| andreirobert15 a răspuns:

Normal ca o mireasa trebuie sa aiba rochie alba!
nu e logic?

| marinelamarin explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri.