| MeisterSchnitzel a întrebat:

Bună, TPU! Se face că, în timp ce căutam ceva prin lucrurile vechi ale familiei, am dat de o chitanță. La prima vedere, chitanța e una normală. Dar dacă o pui în lumină se pot vedea literele "C. & S.S. BUȘTENI" și o reprezentare a unui urs. Întrebările mele sunt: cam în ce perioadă se făceau astfel de foi (foaia pare una normală iar adeverința e scrisă de mână)? Se mai fac și astăzi?

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Datorita intrebarii tale, am mai descoperit si eu ceva. Multumesc. Iata, citeste asta: https://www.google.com/......ex.amphtml si vei afla perioada de cand e hartia.

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Daca e chitanta, are si data trecuta pe undeva.