| ChocolateDroid a întrebat:

Buna TPU.
Sora mea mica are 12 ani si 1, 67. Ce sporturi ar putea face sa se opreasca din crescut? Ea spune ca e cea mai inalta din clasa si e mai inalta si decat unii baieti de 16 ani. Cat ar mai trebui sa creasca? Si eu eram inalta cand eram mica si m-am oprit din crescut si acum sunt mica de inaltime laughing.
Ce sporturi opresc crescutul?
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| karlikuicsddd a răspuns:

Nu e nimic grav. Eu am 13 ani si am 1. 72 si e foarte ok. Sport care sa opreasca crescutul nu exista decat o chestie care dauneaza: Sa se apuce de fumat straight face desi nu ii recomand deloc. Poate ca proveniti de la niste parinti mai inalti, poate aceasta e cauza. Eu spre exemplu provin dintr-un tata baschetbalist de 1. 93 si mama volleybalista de 1. 75. Si iti zic eu ca o sa se opreasca la un moment dat pentru ca ea s. a dezvoltat un pic mai repede. Fara panica! Fundita?

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. Nu, nu exista sport, care sa opreasca crescutul. Ea trebuie sa fie bucuroasa, ca este inalta, si nu este o piticanie. O femeie, cu cat este mai inalta, cu atata, este mai atractiva mai apetisanta. Sa nu-si faca probleme. Pe plan mondial, la aceasta ora, fetele, sunt cu mult mai dezvoltate si mai inalte ca anii precedenti. Cu timpul se preconizeaza, ca vor fi si mai dezvoltate, de mici, datorita alimentatiei, cu diferite chimicale care grabeste cresterea. Pa

| AnaEindragostita a răspuns:

Nici un spor sa se bucure ca e inalta

| Amphitrite a răspuns:

Hehe, sora mea are 10 si are 1, 50, daca provine din parinti inalti ce sa-i fac, asta e nu se poate opri din crescut.
Eu si sora mea previnem din parinti inalti, mamei mele ii s-a oprit cresterea la 14 ani in loc de 18...cred ca asa va fi si in cazul surioarei tale thinking