| anonim_4396 a întrebat:

Am cea mai mare problema!eu stau la casa si "prietenul meu" sta la bloc.Ce as putea face eu?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca ai rabdarea sa ne si explici de ce lucrul asta poate deveni o problema, vom incerca si noi sa te ajutam, cumva!

| Crisu a răspuns:

Opereaza-te! happy

NOname
| NOname a răspuns:

Înțeleg.
În acest caz, demolează-ți blocul și mută-te la el!

Ce ai putea să faci?
Să iubești, să respiri, să nu mai pui întrebări neinteligibile, să gândești, să afli când se folosesc ghilimelele, să nu te apuci de fumat, să-ți placă laptele cu miere și școala...
Nu văd care e problema.

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru NOname):

Asa e! sunt asa de deprimata zilele astea! nu pot sa ma mut pentru ca parinti imi sunt plecati in Italia si eu stau aici cu bunici

| NOname a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Dar tot nu am înțeles ce legătură e între faptul că îți place de colegul tău de bancă și nu știi cum să i-o spui și faptul că el stă la casă, iar tu la bloc.
Ai putea să fii mai explicită?

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru NOname):

Nu asta e nu ma mut cu el de fapt el nu are nimic cu asta dar in rest e bine.A mai fost cu o fata mai de mult(azi mi-a spus)si s-a despartit de ea si in ce zicea el zicea ca sta la casa si m-a cam pus pe ganduri.Azi a fost si cam suparat si nu a vorbit cu mine deloc(poate din cauza unui baiat care zice ca l-a batut) si in rest nimic asta o fi un motiv de nu a mai virbi cu mine? inainte nu are esa

| NOname a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Stai liniștită, chiar dacă pare un pic mai rece, nu cred că răceala lui are vreo legătură cu faptul că stai la bloc sau la casă (ar fi o prostie, chiar și pentru un băiețel aflat la o vârstă fragedă).
Discută cu el și află ce exact îl deranjează!
Sau poate are doar o zi mai proastă și nu are chef să vorbească (,) cu nimeni. Nu te alarma! Mai întâi află care e cauza și dacă are rost să-ți faci griji sau nu! Succes.

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru NOname):

Ooo mersi mult uite tocmai vorbesc cu el pe mess si il intreb

| NOname a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Ok, baftă!

| BlancaFantasma a răspuns:

SA nu vorbeasca ca tine fiindca stai la casa? e nebun fato! si si stau la casa si nu vad care e problema.e chiar mai fain, gandeste1`te si tu.

| Neworder21 a răspuns:

Si in ce consta problema?

| Alexintunecatul a răspuns:

Un picutz mai explicita?

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Cautati la celelate intebari ale mele si gasiti